مقالاتمقالات پزشکی

روایتی از مبارزه و مقاومت یک مادر مبتلا به سرطان

در روزی که لیندسی متیوز برای اولین بار با واقعیت تلخ سرطان روبرو شد، زندگی او متحول شد. این روز، یک روز عجیب و غریب بود که به تغییرات زیادی در زندگی او انجامید. لحظه‌ای که پرستار خبر سرطان را به او داد، احساساتی شدید را در او برانگیخت. در آن لحظه، پایه‌های زندگی او ریزش کرد و دیگر هیچ‌گاه مثل قبل نشد. لیندسی در یک مصاحبه با شبکه خبری سی تی وی این تجربه تکان‌دهنده را تعریف کرد. او می گوید که در ابتدا موضوع را باور نمی کرد. بعد از آن، یک خنده عصبی به لبانش نشست و در نهایت اشک‌ها جاری شد. او به خوبی می‌دانست که از آن لحظه به بعد، زندگی‌اش دیگر مثل قبل نخواهد بود.

گزارش انجمن سرطان کانادا نشان می‌دهد که دو نفر از هر پنج نفر کانادایی احتمالا در طول عمر خود با سرطان مواجه می‌شوند. طبق گزارشی که در سال 2022  بر اساس تفاهم بین انجمن سرطان کانادا و سازمان بهداشت عمومی کانادا منتشر شد، تعداد بیش از 1.5 میلیون نفر در این کشور در سال 2018 با سرطان زندگی می‌کردند و این آمار هر سال افزایش می‌یابد. لیندسی متیوز یکی از افرادی است که در حال حاضر هم به بیماری سرطان مبتلاست و هم با آن مبارزه می‌کند. قبل از این نیز سرطان سینه او درمان شده بود ولی مجدد سرطانش عود کرد و این بار به مرحله پیشرفته رسید. او در حال حاضر در حال سپری کردن روند درمانی است و خود را یک بازمانده از سرطان می‌داند. 

سرطان، یکی از مهم‌ترین چالش‌های بهداشتی جهان است که هر ساله میلیون‌ها نفر را درگیر می‌کند. در این میان، مرکزهای تحقیقاتی و درمانی که به بررسی و مبارزه با این بیماری مهم می‌پردازند، نقش بسزایی در بهبود شرایط بیماران دارند. یکی از این مراکز برجسته، مرکز سرطان پرنسس مارگارت است که در رده‌بندی بین‌المللی مراکز تحقیقات سرطان، جایگاه برتری را به دست آورده است. مرکز سرطان پرنسس مارگارت، با تمرکز بر تحقیقات سرطان، یک موسسه شناخته‌ شده به شمار می‌رود که در بین ده مرکز تحقیقات سرطان برتر جهان قرار می‌گیرد. هر روز بیش از ۱۰۰۰ بیمار از سراسر کشور جهت درمان  به این مرکز مراجعه می‌کنند. این مرکز تلاش مستمری را در حوزه تحقیقات و آموزش انجام می‌دهد و به عنوان یکی از رهبران در پزشکی سرطان، جراحی و رادیوتراپی شناخته شده است. با تکیه بر تعهد قاطعانه خود در بهبود نتایج بیماران، مرکز سرطان پرنسس مارگارت همچنان به سمت پیشرفت‌های قابل توجه در مبارزه با سرطان حرکت می‌کند. تلاش‌های پژوهشی این مرکز به منظور درک بهتر سرطان، توسعه روش‌های درمانی نوین و ارائه پیشرانه‌های علمی جدید برای مبارزه با این بیماری مهم و مرگبار صورت می‌گیرد. علاوه بر آن، مرکز سرطان پرنسس مارگارت نقش بزرگی در آموزش و آماده‌سازی نیروهای پزشکی و پرستاران متخصص سرطان دارد. این مرکز به عنوان یک مرجع برای متخصصان و پژوهشگران سرطان شناخته شده است و سعی دارد تا با ارائه آموزش‌های متنوع و بروز، دانش و تخصص در حوزه سرطان را به افراد و جامعه عمومی منتقل کند. 

 

 

 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید