اخباراخبار کانادا

روانپزشکان: سلامت روان کودکان کانادایی با رویکرد دولت برای اخراج والدین در خطر است

کانادا- گروهی از روانپزشکان کودک از دولت فدرال خواستند اخراج والدین کودکان کانادایی را متوقف کند. 

در مقاله ماه می آکادمی روانپزشکی کودکان و نوجوانان کانادا آمده است: رویکرد دولت فدرال به اخراج والدین غیرکانادایی، سلامت روان کودکان کانادایی را به خطر می اندازد. در حالی که جدا نشدن از والدین همواره به نفع کودکان است. نیازها و حقوق بهداشت روان کودک باید در اولویت قرار گیرد، مگر در شرایطی که در صورت عدم اخراج، خطرات قابل توجهی برای کودک و یا جامعه وجود داشته باشد. 

از سوی دیگر آژانس خدمات مرزی کانادا می گوید همیشه قبل از اخراج فرد، منافع فرزندان در نظر گرفته می شود. این می تواند به معنای به تعویق انداختن فرایند اخراج تا پایان سال تحصیلی باشد. اگر والدین اخراجی تصمیم بگیرند فرزندان خود را به کشور زادگاه خود بازگردانند، حمایت های لازم ارائه می شود. 

دکتر جان مک لنان، از دانشگاه کلگری و سردبیر نشریه آکادمی روانپزشکی کودکان و نوجوانان می گوید: آنچه که درک نمی کنیم، این است که چگونه آنها ادعا می کنند جدا کردن کودکان از والدین به نفع کودک است؟ آژانس خدمات مرزی کانادا باید فرآیند تصمیم گیری خود را آشکار کند. چه کسی این تصمیم را می گیرد؟ آیا این فرد در زمینه بهداشت روانی کودک تخصص دارد؟  بعید به نظر می رسد، زیرا متخصصین مضرات جداسازی را می دانند. 

 مک ‌لنان گفت اینکه بگوییم اخراج شدگان می توانند فرزندان خود را با خود ببرند، شانه خالی کردن دولت از مسوولیت است.  

حلیمه عبدی از ادمونتون نزدیک به یک سال است که برای فرار از حکم اخراج مخفیانه زندگی می کند. او با انتخاب وحشتناکی روبرو شده. اینکه فرزندانش را با شوهرش در ادمونتون بگذارد یا آنها را به کنیا ببرد، جایی که به گفته او خانواده اش با تهدید جانی روبرو خواهد شد.  وکیل عبدی می گوید زندگی مخفیانه باعث تضعیف پیوند عبدی و فرزندانش شده است. دنیا نور افزود: به عنوان رئیس شورای مشارکت مدنی و یک مددکار، می گویم که سرنوشت این کودکان به زندان ختم می شود. اگر می خواهید زندگی کودکی را نابود کنید، او را از والدین اش جدا کنید. فرزندان عبدی که یک زن سیاه پوست آفریقایی تبار مسلمان است، با تبعیض از سوی دولت ترودو مواجه هستند و هزینه زیادی خواهند پرداخت. زیرا دولت ما هنوز نژادپرستی سیستماتیک را درک نمی کند.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید