اخباراخبار کانادا

رهبر گروه تروریستی Toronto 18 حالا در یک ساعت فروشی انتاریو کار می کند!

انتاریو- زکریا آمارا، رهبر یک گروه تروریستی الهام گرفته از القاعده که در حال برنامه ریزی برای حملات تروریستی و کشتار جمعی در انتاریو بود، با آزادی مشروط روزانه از زندان خارج شده و در یک ساعت فروشی کار می کند. 

RCMP می گوید انتقال آمارا به جامعه به اندازه ای مثبت بوده که امتیازات بیشتری تحت آزادی مشروط به او داده شود. 

هیئت آزادی مشروط، خطاب به وی گفت: به نظر می رسد به توانبخشی و اصلاح خود متعهد هستید و ادغام مجدد شما در جامعه تا به امروز به خوبی پیش رفته است.

هیچ مدرکی دال بر افراط گرایی وجود ندارد و شما همچنان در مقابله با رادیکالیزم کوشا هستید. 

آمارا در حالی که در یک مرکز اقامتی تحت نظارت زندگی می کند، در یک ساعت فروشی بصورت پاره وقت مشغول کار است. او می گوید محدودیت استفاده از اینترنت (یکی از شرایط آزادی مشروط) او را از انجام فروش آنلاین، پردازش خرید مسافران از طریق کامپیوتر فروشگاه و به روز رسانی محصولات جدید در وب سایت آن باز می دارد. حال هیئت آزادی مشروط می گوید او می تواند از مسوول پرونده اش برای دسترسی به اینترنت فروشگاه اجازه بگیرد. 

نامبرده اولین بار در نوامبر 2022 بصورت آزمایشی از زندان آزاد شد. آزادی مشروط او در فوریه به مدت شش ماه و پس از آن به مدت شش ماه دیگر تمدید شده است. آمارا که هم اکنون 37 ساله است، به حبس ابد محکوم شده بود. 

او به همراه 17 نفر دیگر در سال 2006 در جریان تحقیقات ضد تروریسم در مورد گروه مرسوم به Toronto 18 بازداشت شد. او متهم بود که اردوگاهی برای آموزش عملیات تروریستی ایجاد کرده و مردان جوان مسلمان همفکر خود را گرد هم آورده بود. 

یک تیم از اعضای گروه قصد عملیات تروریستی در بورس اوراق بهادار تورنتو، یک پایگاه نظامی و مقر سرویس اطلاعات و امنیت کانادا و تیم بعدی ماموریت حمله به پارلمان، گروگان گیری و قتل نخست وزیر استیون هارپر را داشت. 

آمارا که متولد اردن است در 12 سالگی به همراه خانواده اش به کانادا مهاجرت کرد و شهروند کانادا شد. او در جوانی ازدواج کرد و خیلی زود پدر شد. اما دانشگاه را رها کرد تا از والدین خود مراقبت کند. همسر آمارا از او جدا شده و با دخترش در خارج از کشور زندگی می کند. 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید