اخباراخبار کانادا

رهبر حزب کانسرواتیو خودکشی افراد زیر سن قانونی را محکوم کرد

پیر پالیو رهبر حزب محافظه کار اخیرا اعلام کرده که با موضوع کمک پزشکان به بیماران روانی و افراد زیر سن قانونی برای خودکشی، مخالف است. 

او در نامه ای که اخیرا به دیوید کوک نوشته، مخالفت خود را با گسترش قانون دسترسی به مرگ با کمک پزشکی (MAiD) اعلام کرده است.

او در این نامه نوشت: «قوانین مربوط به مرگ با کمک پزشکی باید کاملا شفاف باشند و تدابیر لازم را در بر بگیرند. من از گسترش خودکشی با کمک پزشک برای افراد زیر سن قانونی و کسانی که نمی توانند واقعا برای زندگی خود تصمیم بگیرند، حمایت نمی کنم. 

من اصلا نمی توانم قبول کنم که کمک به خودکشی، راهکاری برای کمک به بیماران روانی است. اولویت اصلی دولت من، سلامت کانادایی ها در سراسر کشور است. ما باید سیاست هایی را ترویج دهیم که مراقبت های دلسوزانه را در اولویت قرار می دهند، نه اینکه مرگ با کمک پزشکی را تنها گزینه بدانیم».

پالیو پس از بالا گرفتن مناقشات در مورد برنامه های کمک به خودکشی در کانادا، این اظهارت را بیان کرد.

در ماه آگوست گزارش شد که یکی از مسئولان سازمان رسیدگی به وضعیت سربازان سابق، به یک معلول جنگی که دچار مشکلات شدید روانی بود، خودکشی با کمک پزشک را پیشنهاد کرده است. اعضای خانواده او پس از شنیدن این حرف، واقعا شوکه شدند.

علی رغم افزایش نگرانی ها در این زمینه، نظرسنجی ها نشان می دهند که کانادایی ها در این زمینه اختلاف نظر دارند. نتایج یک نظرسنجی که در ماه جولای برگزار شد نشان می دهد که 45 درصد کانادایی ها با کمک به خودکشی افرادی که دارای مشکلات روانی هستند موافقند، 51 درصد از آنها نیز اعلام کرده اند با ارائه این خدمت به کودکان زیر 18 سال موافق هستند.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید