اخباراخبار کانادا

رقـــابت بیــــش از 100 نامــــــزد – از جمله یک سگ – برای کسب مقام شهردار تورنتو! 

تورنتو – به نقل از Guardian، بیش از 100 نامزد، از جمله رئیس پلیس سابق، یک کمدین، چند سیاستمدار و عضو سابق شورای شهر و حتی یک سگ، همگی برای کسب مقام شهردار بزرگترین شهر کانادا، با یکدیگر رقابت می کنند. 

تا پایان مهلت ثبت نام – جمعه گذشته – یکصد و دو نفر به عنوان نامزد انتخابات شهرداری ثبت نام کردند. همانطور که می دانید، جان توری، شهرداری که به مدت 3 دوره، این مقام را در اختیار داشت، فوریه سال جاری پس از اعتراف به رابطه خارج از ازدواج با یکی از کارکنان سابق، از سمت خود استعفا داد. جنیفر مک کلوی، معاون شهردار، از زمان کناره گیری توری، بصورت موقت مشغول به کار بوده است. 

تا به اینجا اولیویا چاو، که در انتخابات شهرداری سال 2014 رتبه سوم را کسب کرد، از رقبایی مانند میتزی هانتر، آنا بایلائو، برد بردفورد، جاش متلو و همچنین مارک ساندرز پیشی گرفته است. 

اما یکی از آخرین کاندیداهایی که ثبت نام کرد، مولی، سگ هفت ساله نژاد روسی است. توبی هیپس، صاحب این سگ که به نیابت از مولی در تالار شهر حاضر شد و ثبت نام کرد، به خبرنگاران گفت: بزرگترین نگرانی مولی، نمک پاشی خیابان های تورنتو در فصل زمستان است که به پنجه هایش آسیب می رساند. هیپس گفت پیروزی مولی به گفتمان متمدنانه در جلسات شورای شهر کمک خواهد کرد. هیپس افزود: حتما متوجه شده اید که وقتی حیوانی در اتاق است، رفتار مردم انسانی تر می شود! 

انتخابات شهرداری 26 جون برگزار می شود، رای گیری زودهنگام از 8 تا 13 جون انجام خواهد شد.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید