اخباراخبار کانادا

رشد چشمگیر گردشگری زایمان در کانادا

به نقل از msn : براساس داده های یک گزارش منتشر شده توسط وزارت مهاجرت، سالانه 2500 مورد گردشگری زایمان یا زادگردی در کانادا رخ می دهد.

اینها مادران باردار خارجی هستند که در قالب سفرهای کوتاه مدت به کانادا می آیند تا فرزندان خود را در این کشور به دنیا بیاورند.

در این گزارش آمده است: «تعداد زایمان ‌های تخمینی توسط مسافران کوتاه مدت کانادا، در سال های اخیر روندی افزایشی به خود گرفته است و از حدود 800 زایمان در سال 2010 به حدود 2500 زایمان در سال 2017 رسیده است.

از حدود 265 هزار مورد زایمان که سالانه در بیمارستان های کانادا رخ می دهند، حدود 92 تا 93 درصد متعلق به مادرانی هستند که یا شهروند کانادا می باشند و یا مهاجران دارای جواز اقامت دائم. در سال های اخیر حدود یک تا دو درصد از این زایمان ها که تقریبا سالانه شامل 6 هزار مورد می شوند مربوط به زایمان مادرانی است که اقامت موقت کانادا را دارند. این دسته بندی شامل کارگران موقت خارجی، دانشجویان بین المللی و متقاضیان پناهندگی می شود».

براساس این گزارش، مخالفان این رویه با انتشار گزارش های خبری متعدد در رسانه ها، از دولت خواسته اند اقداماتی برای کاهش یا حذف این رویه انجام دهد.

اینکه کدام تولدها در کانادا باید جز گردشگری زایمان به حساب بیایند، به طور رسمی تعریف نشده است.

بر اساس قانون شهروندی 1947، نوزادانی که در کانادا متولد می شوند، به عنوان یک کانادایی از مزایای کامل شهروندی کانادا برخوردار هستند.

برخی معتقدند که تابعیت کانادا فقط باید به آن دسته از متولدین کانادا اعطا شود که والدین آنها شهروند کانادا یا مقیم دائمی این کشور هستند. اما برخی دیگر معتقدند که تابعیت کانادا باید به هر کسی که در این کشور متولد می شود تعلق بگیرد و وضعیت اقامت والدین نباید نقشی در این میان داشته باشد.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید