اخباراخبار کانادا

راه کارهایی برای صرفه جویی در هزینه خورد و خوراک 

با افزایش هزینه های زندگی، ممکن است از صرف غذا در رستوران یا سفارش غذا از بیرون منصرف شوید و مجبور شوید در خانه آشپزی بیشتر کنید. ولی نه تنها برنامه ریزی وعده های غذایی می تواند دشوار باشد، قیمت بالای مواد غذایی می تواند کار را دشوارتر کند. 

در شرایط فعلی، خرید هوشمندانه  می تواند در هزینه و وقت صرفه جویی کند. کار را باید با تعیین بودجه هفتگی برای خواروبار شروع کنید و از خرید مایحتاج و مواد غیرضروری خودداری کنید.  البته بودجه را خیلی محدود نکنید، در غیر اینصورت کار سخت تری خواهید داشت. 

حتما با لیست خرید به فروشگاه مراجعه کنید. این لیست باید با توجه به آنچه در خانه دارید تنظیم شده باشد. البته این بدان معنا نیست که باید به کل از خرید خوراکی هایی که هوس می کنید، خودداری کنید. اگر همیشه خود را محروم کنید، حفظ روتین در درازمدت دشوار خواهد بود. 

قبل از مراجعه به فروشگاه بروشورهای هفتگی را مرور کنید. این کار را می توانید از طریق اپلیکیشن Flipp انجام بدهید. 

برنامه هایی مانند Too Good To Go یا Flashfood که خریداران را با غذاهای مازاد بر نیاز رستوران ها و فروشگاه ها مرتبط می کند، راه خوبی برای یافتن مواد غذایی تخفیف دار است. 

اگر از یک دستور غذای خاص پیروی می کنید و همه مواد لازم را ندارید، در برابر وسوسه بیرون رفتن و خرید همه اقلام مقاومت کنید. در عوض، به دنبال جایگزینی برای موادی باشید که می دانید اغلب از آنها استفاده نمی کنید.

 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید