اخباراخبار کانادا

راه اندازی خط تولید باتری اتومبیل های الکتریکی فولکس واگن در انتاریو 

انتاریو- شرکت اتومبیل سازی فولکس واگن و دولت انتاریو، خبر راه اندازی اولین کارخانه تولید باتری وسایل نقلیه الکتریکی (EV) در سنت توماس را اعلام کردند. 

فرانسوا فیلیپ شامپاین، وزیر نوآوری، علم و صنعت کانادا و ویک فدلی، وزیر توسعه اقتصادی، اشتغالزایی و تجارت انتاریو، در بیانیه مشترک پس از کنفرانس مطبوعاتی دوشنبه 13 مارچ، به اهمیت تبدیل شدن انتاریو به یک قطب جهانی در زنجیره تامین وسایل نقلیه الکتریکی، اشاره کردند. 

در این بیانیه آمده است: فولکس واگن سنت توماس- انتاریو را به عنوان مکانی برای ساخت اولین کارخانه باتری سازی در آمریکای شمالی، انتخاب کرده است. 

اواخر سال 2022، استیون گیلبولت، وزیر محیط زیست کانادا توصیه کرد بر اساس مقررات جدید، یک پنجم اتومبیل های سواری، شاسی بلندها و کامیون های فروخته شده در کانادا در سال 2026 باید الکتریکی باشند. این نسبت تا سال 2030، به 60 درصد از کل فروش افرایش یافته و تا سال 2035، صد درصد کلیه اتومبیل های فروخته شده در کانادا را تشکیل می دهد. 

در شش ماه نخست سال 2022، فروش اتومبیل های هایبریدی تمام الکتریکی و پلاگ-این تنها 7.2 درصد از ثبت نام اتومبیل های جدید را تشکیل داد؛ این نسبت برای کل سال 2021، حدود 5.2 درصد بود. 

 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید