اخباراخبار کانادا

راهکارهای پیش روی دولت برای کاهش قیمت مواد غذایی!

کانادا- در حالی که ماه به ماه بر قیمت مواد غذایی افزوده می شود، این سوال پیش می آید که چه ابزاری برای کنترل آن وجود دارد؟   .
دولت می تواند برای مقابله با تورم مواد غذایی، کنترل قیمت برخی محصولات غذایی را اعمال کند.
اما مایک فون ماسو، اقتصاددان و استاد دانشگاه گوئلف می گوید چنین سیاستی می تواند منجر به خالی شدن قفسه فروشگاه ها شود. وی افزود: اگر به یک کسب و کار بگویید دو محصول وجود دارد که می توانید بفروشید. یکی را با قیمت کنترل شده و دیگری را با قیمت آزاد، خواهید دید که کسب و کار روی محصول دوم متمرکز می شود که سود بیشتری دارد.
ریک باریچلو، استاد دانشگاه بریتیش کلمبیا با این نظر ماسو موافق است و می گوید این کار وضعیت عرضه را بدتر می کند.
گزینه دیگر اعمال کنترل صادرات بر روی مواد غذایی تولید شده در کانادا و احتمالا کاهش قیمت داخلی است. اما فون ماسو گفت که با توجه به شهرت بین المللی کانادا به عنوان یک شریک تجاری قابل اعتماد، چنین رویکردی می تواند دردسر ساز شود.
گزینه دیگر حذف یا اصلاح سیستم مدیریت تأمین کانادا است. این سیستم به صنایع لبنیات، طیور و تخم مرغ کانادا اجازه می دهد تا عرضه را محدود کرده و حداقل قیمت را تعیین کنند تا از خود در برابر رقابت خارجی محافظت کنند. فون ماسو گفت که لغو مدیریت تامین یک امر طولانی و پیچیده است – و بعید است که قیمت ها را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.
کارشناسان معتقدند بهترین گزینه کوتاه مدت ارائه پشتیبانی مالی هدفمند از افراد فقیر و با درآمد ثابت است.
راهکارهای بلند مدت می تواند شامل: سرمایه گذاری در تحقیق و نوآوری برای بهبود فرآوری و عرضه مواد غذایی و ترویج رقابت بیشتر در صنایع غذایی باشد.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید