مقالاتمقالات اجتماعی

راهکارهای جلوگیری از پیری از زبان چواندو تان 58 ساله 

چواندو تان، عکاس سنگاپوری، یک هنرمند استثنایی است که با  انتشار تصاویر خیره‌کننده‌ای از خودش، شهرت و تحسین فراوانی را به دست آورده است. با جسم عضلانی و چهره‌ای جوان به سختی می‌توان به سن واقعی او که ۵۸ ساله است پی برد. تان به عنوان یک نماد زیبایی و شادابی در صنعت مد شناخته می‌شود. تان، پسر جوان‌تر نقاش مشهور تان تی چی در دهه ۱۹۸۰ کارش را به عنوان یک مدل آغاز کرد. در طول دهه ۱۹۹۰، تان برای مدت کوتاهی به عنوان یک خواننده پاپ نیز فعالیت کرد اما خیلی زود به عشق و علاقه اصلی خود، عکاسی، بازگشت و برای همیشه در این حوزه ماند. تان در حدود ده سال قبل، همراه با عکاس دیگری به نام فری او، استودیوی خود را تاسیس کرد و حساب اینستاگرامی به نام “چواندو و فری”  را راه‌اندازی کرد. در این حساب، او مجموعه ای از پرتره‌ها و تصاویر جذاب خود را منتشر کرد که به سرعت توجه و تحسین مخاطبین را به خود جلب کرد. تان با استفاده از این بستر، برخلاف سن واقعی خود، توانست به نمادی از زندگی پویا و پرانرژی و همچنین به الگویی از پیری سالم و زیبا تبدیل شود.

ظاهر جوان و بی‌عیب و نقص تان به سرعت توجه ها در فضای مجازی را به خود جلب کرد. امروزه، حساب اینستاگرام او بیش از ۱.۵ میلیون دنبال‌کننده دارد. درباره ظاهر جوان او، بعضی  از کاربران آن را به وراثت ژنتیکی نسبت دادند، در حالی که دیگران به فواید هوای سنگاپور، زیرساخت بهداشتی برتر و دسترسی به محصولات با کیفیت اشاره کردند. عکس‌هایی که تان در این حساب منتشر می‌کند، همچنان همه را به شگفتی فرو می‌برد. وی با برجسته کردن جوانی و شادابی خود به عنوان نمادی از زندگی فعال و سالم، مورد تحسین قرار گرفت. با این حال، علت دقیق جوانی بی‌عیب و نقص چواندو تان همچنان موضوعی مبهم است. احتمالا ترکیبی از عوامل مختلف، از جمله ژنتیک، محیط زیست، مراقبت از خود و همچنین استفاده از محصولات بهداشتی و زیبایی با کیفیت برای حفظ جوانی و زیبایی او موثر بوده است. اما نباید فراموش کرد که هر فردی دارای شرایط و عوامل منحصر به فرد خود است و نمی‌توان همه ویزگی ها و جذابیت تان را فقط به یک عامل خاص نسبت داد. وی نمادی از انرژی، شادابی و سلامتی است.  

تان باور دارد که آنچه ما می‌خوریم تاثیر قابل توجهی بر روی حالت بدنی و روحی ما دارد. او معتقد است که رژیم غذایی ما ۷۰ درصد از سلامتی جسمی و روحی ما را تشکیل می‌دهد و فعالیت‌های بدنی نیز بخشی کوچکتر از سلامتی ماست. تغذیه مناسب و مصرف برخی از عناصر غذایی مثل اسیدهای چرب امگا-۳ در ماهی، اسید فولیک در سبزیجات و آنتی‌اکسیدان‌ها در میوه‌ها و سبزیجات می‌تواند بر خلق و خو، عملکرد شناختی و سلامت روانی کلی تاثیر مثبتی داشته باشد.  

 

 

 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید