علم و دانش

راهکارهایی برای کاهش هزینه اضافه بار در پرواز

به گزارش ایران جوان و به نقل از dailymail معمولا هزینه گزاف بارهای اضافی بیش از هر چیزی مسافرانی را که راهی سفرهای هوایی می شوند، اذیت می کند.

نتایج یک مطالعه که در بریتانیا انجام گرفته، نشان می دهد که یک سوم بریتانیایی ها مجبور به پرداخت هزینه های اضافه بار هستند؛ که معادل بیش از 490 میلیون پوند در سال 2022 بوده است.

هر چند این هزینه ها بسته به شرکت هوایی متفاوت است، اما چون معمولا براساس کیلوگرم اخذ می شوند، مبالغ قابل توجهی را شامل می شوند.

چند راهکار زیر به شما کمک می کنند هزینه های سفر هوایی خود را تا حد زیادی کاهش دهید:

از کیسه های معاف از عوارض گمرکی استفاده کنید: 

کیسه های معاف از عوارض گمرکی، چمدان دستی به حساب نمی ‌آیند، به همین دلیل می توانید مانند یک کیف دستی از آنها استفاده کنید و بخشی از بار اضافی خود را داخل آنها قرار داده و به همراه خود به داخل هواپیما ببرید.

درضمن می توانید از آنها برای حمل مایعاتی که به همراه دارید استفاده کنید.

بارهای اضافی خود را به شکل بالش دربیاورید: 

از این ترفند می توانید برای حمل لباس های اضافی خود استفاده کنید.

برای این کار کافی است لباس های خود را به شکل بالش لوله کنید و داخل یک روبالشی قرار دهید. می توانید این بالش دست ساز را با خود به داخل هواپیما ببرید و در حین سفر به عنوان یک بالش گرم و نرم از آن استفاده کنید.

لباس های زیاد در حین پرواز بپوشید: 

این هم یک شگرد طلایی است. اگر فصل تابستان به سفر می روید، می توانید چند لایه لباس را روی هم بپوشید. اگر هم در فصل زمستان قصد سفر دارید، باز هم بهتر است سنگین ترین کت ها و ژاکت هایی را که به همراه دارید، در حین پرواز بپوشید. با این کار علاوه بر اینکه هزینه اضافی پرداخت نمی کنید، در حین سفر گرم می مانید و احساس سرما نمی کنید.

رعایت این چند نکته به ظاهر ساده، تا حد زیادی در هزینه های سفر شما صرفه جویی می کند.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید