اخباراخبار کانادا

راهپیمایی مهاجران غیرقانونی در دان تاون تورنتو برای دریافت اقامت دائم

کارگران موقت خارجی و همچنین افرادی که بطور غیرقانونی در کانادا بسر می برند، در راهپیمایی یکشنبه گذشته در خیابان های دان تاون تورنتو، خواهان دریافت اقامت دائم شدند. 

حامیان مهاجران غیرقانونی از دولت فدرال می خواهند بدون هیچگونه محدودیت و استثناء اقامت دائم به آنها اعطا کند. زیرا این افراد – بدون اقامت دائم – با استثمار و تبعیض در محل کار مواجه شده، از بیمه خدمات درمانی محروم بوده و با ترس دائمی از اخراج و جدایی از خانواده زندگی می کنند. 

این راهپیمایی اعتراضی پس از آن انجام شد که یک مقام سازمان ملل متحد، برنامه جذب کارگران خارجی موقت به کانادا را مورد انتقاد قرار داده و آن را برده داری نوین توصیف کرد. تومویا اوبوکاتا، گزارشگر ویژه سازمان ملل، از دولت فدرال کانادا خواست تا به همه کارگران موقت خارجی امکان کسب اقامت دائم اعطا کند.  

لازم به ذکر است که هم اکنون 1.7 میلیون نفر با مجوزهای موقت (کاری یا تحصیلی) در کانادا بسر می برند و بسیاری از آنها در بخش های کشاورزی، مراقبت از کودکان و مشاغل ضروری کار می کنند. 

جین، مهاجر غیرقانونی از اوگانادا که در راهپیمایی یکشنبه شکرت کرد، ضمن درخواست از CBC  برای محفوظ نگه داشتن نام خانوادگی اش گفت پس از شش سال زندگی غیرقانونی در کانادا، خواهان اقامت دائم است تا بتواند شغل خوبی پیدا کند و از حقوق برابر برخوردار شود.  

 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید