اخباراخبار کانادا

راننده ای که از فناوری پیشرفته برای پوشاندن پلاک اتومبیل استفاده کرده بود، در چنگ پلیس! 

انتاریو- پلیس راننده یک اتومبیل لوکس در انتاریو با روکش پلاک قابل جمع شدن را متوقف کرد. این آخرین مورد از تعداد رو به رشد رانندگانی است که برای فرار از جریمه رانندگی با سرعت غیرمجاز و همچنین برای جلوگیری از شکار شدن توسط دوربین های چراغ قرمز، به فناوری روی آورده اند. 

پلیس میلتون (واقع در ناحیه هالتون – انتاریو) عصر یکشنبه گذشته با اتومبیلی که در ابتدا گمان می رفت بدون پلاک باشد، روبرو شدند.

در حالی که راننده این پورشه پانامرا 4S، از یک فناوری پیشرفته برای پوشاندن پلاک استفاده کرده بود. پلیس دکمه کنترل روکش پلاک را روی صندلی راننده پیدا کرد. 

 

استفاده از پوشش پلاک در حال گسترش است. طبق گزارش پلیس انتاریو، در فاصله سال های 2011 تا 2014، دوربین های چراغ قرمز بیش از 92 هزار مورد را ثبت کردند که در آنها پلاک اتومبیل به روش های مختلف پوشانده شده بود. این دوربین ها در سه سال گذشته 82 هزار مورد را ثبت کردند. 

طبق بند 13.2 قانون راهنمایی و رانندگی، پلاک اتومبیل باید عاری از آلودگی و هرگونه پوششی باشد که مانع رویت و خوانده شدن پلاک شود. همچنین کل پلاک، از جمله شماره ها و حروف باید به وضوح قابل مشاهده باشد. 

با وجود غیرقانونی بودن استفاده از آنها در جاده ها، فروش این روکش های پلاک کاملا قانونی است و به راحتی در فروشگاه های لوازم جانبی اتومبیل و همچنین بصورت آنلاین در دسترس است. 

مسدود کردن پلاک اتومبیل می تواند جریمه 110 دلاری را برای راننده متخلف همراه داشته باشد.

 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید