اخباراخبار جهان

راشل الیزا گریفیث شاعر سیاه پوست آمریکایی، پنجمین همسر سلمان رشدی است

در حال حاضر سلمان رشدی در حال طی دوران نقاهت، پس از سوء قصدی است که به جان او شد. هر چند این سوء قصد نافرجام به شدت باعث زخمی شدن سلمان رشدی شد، اما او با کمک همسر پنجم خود، یعنی راشل الیزا گریفیث توانست خیلی زودتر از آنچه انتظار می رفت به زندگی بازگردد.

ازدواج سلمان رشدی و الیزا تاکنون مخفیانه مانده بود، تا اینکه ایان مک ایوان دوست صمیمی و دیرینه سلمان رشدی، پرده از این راز شخصی او برداشت.

مک ایوان در این باره گفت: «همسرش الیزا همیشه با اوست».

مک ایوان جزئیاتی از نحوه آشنایی این دو با هم و زمان ازدواجشان ارائه نداد. در حال حاضر سلمان رشدی 75 ساله است و راشل شاعر سیاه پوست آمریکایی 31 سال از او کوچکتر است.

ظفر پسر سلمان رشدی در این باره گفت: «من هیچ گاه در مورد زندگی خصوصی پدرم نظر نمی دهم».

اگر الیزا وقعا همسر جدید سلمان رشدی باشد، باید راه پادما لاکشی 52 ساله را ادامه دهد که در سال 2007 از سلمان رشدی جدا شد.

سلمان رشدی قبل از پادما لاکشی نیز سه ازدواج ناموفق دیگر داشته است. الیزابت وست نویسنده، ماریان ویگینز رمان نویس آمریکایی و کلاریسا لوارد، سه همسر قبلی او هستند.

رشدی درست قبل از سخنرانی که قرار بود در ماه آگوست در نیویورک ایراد کند، هدف چند ضربه چاقو قرار گرفت.

انگیزه مهاجم او یعنی هادی مطر از این اقدام، هنوز هم در دست بررسی است. او دادخواست بی گناهی ارائه داده و استدلال می کند که بی گناه است.

رهبران ایران، سلمان رشدی را به دلیل نوشتن کتاب آیات شیطانی در سال 1998 به مرگ تهدید کرده اند، به همین دلیل این نویسنده سالهاست تحت حمایت پلیس زندگی می کند.

ظفر گفت اگر چه جراحات پدرم شدید است، اما هنوز مانند مانند سابق، بذله گو و شوخ طبع است.

سخنگوی سلمان رشدی تا کنون از اظهارنظر در مورد این موضوع خودداری کرده است.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید