اخباراخبار کانادا

راست یا دروغ؟ ادعای بی تقصیر بودن مدیران سوپرمارکت های کانادایی در افزایش قیمت مواد غذایی!

کانادا- مدیران ارشد بزرگ‌ ترین فروشگاه‌ های مواد غذایی کانادا با حضور در برابر کمیته پارلمانی ادعا کردند باعث تورم مواد غذایی نشده یا از آن سود نمی ‌برند. مدیران عامل Loblaw، Empire  و Metro می گویند خواربارفروشان مسئول افزایش قیمت مواد غذایی نیستند و تورم بالای مواد غذایی یک پدیده جهانی است.

گیلن وستون، مدیر اجرایی Loblaw، گفت: کسانی که می گویند خواربارفروشان سودجو هستند، باید ریاضی خود را تقویت کنند. قیمت مواد غذایی 25 برابر سریعتر از سود افزایش یافته است. شرکت ما از یک سبد 25 دلاری خواروبار تنها 1 دلار سود کسب می کند و این در حالیست که قیمت کل سبد خواروبار از زمان افزایش تورم بیش از 4 دلار و حاشیه سود Loblaw  تنها 15 سنت افزایش یافته است. 

وستون تاکید کرد سود شرکت از فروش مواد غذایی حاصل نشده و از بخش پوشاک و داروخانه بوده است! 

مایکل مدلاین، یکی دیگر از مدیران، با اشاره به رویدادهای ژئوپولیتیکی، گفت: ما از تورم سود نمی بریم. مهم نیست چند بار توییت یا نوشته شود. این ادعا درست نیست. وضعیت آب و هوا، افزایش قیمت انرژی و کمبود نیروی کار در افزایش قیمت ها نقش دارند. حقیقت این است که ما در انتهای یک زنجیره بسیار طولانی تامین مواد غذایی هستیم. 

اریک لا فلش مدیر Metro گفت شرکت اش در سال 2022 با افزایش بی سابقه قیمت ها از سوی تامین کنندگان دست و پنجه نرم کرد. Metro در سال گذشته بیش از 27 هزار درخواست افزایش قیمت از تامین کنندگان دریافت کرد و این درخواست ها امسال نیز ادامه دارد. وی افزود: امیدوارم اعضاء کمیته پارلمانی متوجه باشند که کل زنجیره تامین در یک دوره استرس طولانی و بی سابقه قرار دارد و تمرکز بر خواروبار فروشان مشکل تورم مواد غذایی را حل نمی کند. زیرا ما عامل آن نیستیم و از آن سود نمی بریم. 

نظر شما چیست؟ آیا ادعای غول های عرصه خواروبار فروشی را باور می کنید؟ 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید