علم و دانش

راز طول عمر ژاپنی ها چیست؟ 

حفظ سبک زندگی فعال با افزایش سن ممکن است چالش برانگیز به نظر برسد، به خصوص برای کسانی که خود را بیش از حد مشغول می دانند یا از نظر مالی توان عضویت در باشگاه و داشتن مربی شخصی را ندارند. 

با این حال، تناسب اندام و سالم ماندن در هر سنی قابل دستیابی است. به عنوان مثال ژاپن را در نظر بگیرید، کشوری که به خاطر جمعیت بالای صد ساله اش شناخته شده است. نظرسنجی شرکت تحقیقاتی ژاپنی Rakuten Insight نشان می دهد که بیش از نیمی از افراد 20 تا 60 ساله در ژاپن به طور روزانه ورزش می کنند.

ژاپنی ها به طور متوسط روزانه 6500 قدم راه می روند که به طور قابل توجهی از میانگین جهانی بالاتر است. 

پیاده روی خطر ابتلا به بیماری های شدید و مرگ و میر را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. این توصیه توسط سازمان های بهداشتی در سراسر جهان تایید شده است. پیاده‌ روی نوعی ورزش مفرح است، به‌ ویژه اگر در زمان استراحت‌ های کاری، همراه با موسیقی دلپذیر، با یک دوست پشمالو، در غروب آفتاب یا در میان طبیعت انجام شود. 

اما فعالیت های ورزشی شدیدتر نیز وجود دارد که بعضا باعث می شود افراد آن را ادامه ندهند و رها کنند. ماندگارترین برنامه های تمرینی آنهایی هستند که ضربان قلب را 60 تا 70 درصد افزایش می دهند. شما می توانید با انجام این تمرینات چهار بار در هفته و هر کدام به مدت 45 دقیقه ، سلامتی خود را ارتقاء بدهید. گزینه های مناسب شامل پیاده روی سریع، آهسته دویدن، دوچرخه سواری و شنا می باشد. 

به خاطر داشته باشید که در هر دهه بعد از 30 سالگی، توده عضلانی 8 درصد کاهش می یابد و بعد از 60 سالگی بارزتر می شود و خطر آسیب دیدگی، شکستگی استخوان و دردهای مزمن را افزایش می دهد. 

نمونه هایی از این گونه تمرینات عبارتند از: اسکات و تمرینات مقاومتی. بر اساس مقاله ای از دانشگاه هاروارد، افراد بالای 60 سال که در این نوع تمرین شرکت می کنند، در عرض 10 ماه به طور متوسط 15 درصد افزایش توده عضلانی را تجربه کردند. این تمرینات همچنین باعث افزایش انعطاف پذیری مفاصل و تقویت عضلات مرکزی ضروری برای فعالیت های روزانه می شود. 

 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید