اخباراخبار کانادا

رئیس پلیس تورنتو: افزایش جرائم ناشی از نفرت از آغاز جنگ اسرائیل و حماس 

مایرون دمکیو، فرمانده نیروی پلیس تورنتو گفت از زمان آغاز جنگ بین اسرائیل و حماس در اوایل ماه جاری، میانگین تماس های روزانه مربوط به جرائم ناشی از نفرت 132 درصد افزایش یافته است. 

دمکیو در جریان به روز رسانی ماهانه خود گفت: این نشان دهنده تشدید حوادث با انگیزه نفرت و همچنین تشدید تنش های عمومی است. برخی از جرائم ناشی از نفرت شامل شرارت، تهدید به مرگ و آزار و اذیت، توسط پلیس تأیید شده اند.

در فاصله 1 ژانویه و 7 اکتبر، پلیس تورنتو 237 گزارش جنایات ناشی از نفرت دریافت کرد که از 192 مورد گزارش شده در مدت مشابه سال گذشته بیشتر بود. 

در طول روزهای اول جنگ – از 7 اکتبر تا 9 اکتبر – پلیس تورنتو شاهد 14 گزارش جنایت ناشی از نفرت اضافی بود. در مقایسه، پلیس تنها شاهد پنج حادثه در مدت مشابه سال گذشته و تنها یک مورد در سال 2021 بود. از 14 مورد گزارش شده، 12 مورد مربوط به یهودی ستیزی و دو مورد در ارتباط با رویدادهای ضداسلامی بوده است. 

دمکیو تاکید کرد: ما صریحا گفته ایم پلیس تورنتو اعمال خشونت آمیز، ارعاب یا نفرت پراکنی نسبت به هیچ کس یا جامعه ای را تحمل نکرده  و در عین حال اعتراضات قانونی را تسهیل خواهد کرد. 

پلیس تورنتو حضور خود را در اطراف جوامع یهودی و فلسطینی و سایر عبادتگاه ‌ها در واکنش به جنگی که با حمله غافلگیرانه حماس، آغاز شد، افزایش داده است. 

دمکیو گفت تدابیر ایمنی مضاعف، از جمله گشت زنی و استقرار در محل عبادتگاه ها، مدارس و مراکز اجتماعی برای آینده قابل پیش بینی اعمال خواهد شد.  

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید