اخباراخبار جهان

دو خلبان هندی پس از مصرف قهوه در کابین خلبان تعلیق شدند

به گزارش ایران جوان و به نقل از cnn دو خلبان هندی پس از مصرف قهوه و شیرینی داخل کابین خلبان، تنبیه و تعلیق شدند. زیرا این کار به ظاهر ساده آنها ممکن بود با ریختن یکی از این نوشیدنی های داغ، به یک بحران تبدیل شود.

عکسی که نشان می ‌دهد یک فنجان بدون پوشش با آرم شرکت هواپیمایی هندی اسپایس جت به طور خطرناکی نزدیک اهرم ‌های کنترل داخل کابین خلبان قرار گرفته است، خشم جامعه هوانوردی را در هند و فضای آنلاین برانگیخت.

خلبانان که صورتشان در تصویر مشخص نیست، شیرینی گوجیا در دست دارند. این یک نوع شیرینی مخصوص است که در جشنواره هولی که در 8 مارس امسال برگزار شد سرو می گردد.

در ادامه گزارش سی ان ان آمده است:

سخنگوی اسپایس جت روز جمعه اعلام کرد که هر دو خلبان تا انجام تحقیقات کامل از کار تعلیق شده اند. 

او گفت: «شرکت اسپایس جت یک سیاست سختگیرانه در رابطه با مصرف مواد غذایی در داخل کابین خلبان دارد که توسط تمام خدمه پروازی رعایت می شود. پس از تکمیل تحقیقات در این زمینه، حتما برخوردهای انضباطی مناسب با پرسنل خاطی صورت خواهد گرفت».

اما چرا اقدامی به این سادگی تا این حد خبرساز شده است؟ 

زیرا در کابین خلبان هواپیما مجموعه وسیعی از سیم ‌کشی‌ های الکتریکی قرار دارند که وجود آنها برای کنترل هواپیما حیاتی است و ریختن نوشیدنی ‌های داغ روی آنها ممکن است باعث گرم شدن بیش از حد تجهیزات فنی هواپیما یا خاموش شدن آنها شود. 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید