اخباراخبار کانادا

دو بانک طراز اول آمریکا قربانی آشفتگی سیستم بانکی

آمریکا- دو روز پس از فروپاشی بانک سیلیکون ولی (Silicon Valley Bank) آمریکا که باعث مسدود شدن میلیاردها دلار سپرده شد، بانک سیگنیچر (Signature Bank) مستقر در نیو یورک سومین شکست بزرگ در تاریخ بانکداری ایالات متحده را رقم زد. 

به گفته اداره خدمات مالی ایالت نیویورک، شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) کنترل Signature را به دست گرفته که در پایان سال گذشته 110.36 میلیارد دلار دارایی و 88.59 دلار سپرده داشت.

وزارت خزانه داری آمریکا و سایر نهادهای نظارتی در بیانیه مشترک اعلام کردند کلیه سپرده گذاران این دو بانک به پول خود دسترسی داشته و هیچ ضرری متوجه مالیات دهندگان نخواهد شد. دولت فدرال همچنین اقداماتی را برای تقویت سپرده ها و تلاش برای جلوگیری از هرگونه پیامد گسترده تر اعلام کرد.

شکست Signature به دنبال تعطیلی بانک سیلیکون ولی که شانزدهمین وام دهنده بزرگ در ایالات متحده می باشد، دومین تعطیلی بزرگ در تاریخ ایالات متحده پس از Washington Mutual است که در زمان بحران مالی 2008 رخ داد. 

سیگنیچر یک بانک تجاری با مشتریان خصوصی در نیویورک، کنتیکت، کالیفرنیا، نوادا و کارولینای شمالی  است. در ماه سپتامبر، تقریبا یک چهارم سپرده ‌های آن از بخش ارزهای رمزنگاری شده (کریپتو) بود، اما این بانک در ماه دسامبر اعلام کرد که سپرده‌ های مرتبط با رمزنگاری خود را به میزان 8 میلیارد دلار کاهش می‌ دهد.

این بانک رابطه دیرینه ای با دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا و خانواده اش داشت، اما در سال 2021 به دنبال شورش مرگبار 6 ژانویه در کاپیتول هیل، روابط خود را با ترامپ قطع کرد. 

 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید