اخباراخبار کانادا

دومین کلاهبرداری در تورنتو؛ فروش ملک بدون اطلاع صاحب خانه!

تورنتو- هنگامی که عموی ملیسا والش اواخر 2021 و قبل از تولد 95 سالگی به خانه سالمندان نقل مکان کرد، خانواده تصمیم گرفت خانه ای که از دهه 1970 مالک آن بود را اجاره بدهد تا هزینه اقامت خانه سالمندان را تامین کند. آنها به یک کارگزار محلی Royal LePage مراجعه کردند تا مستاجر پیدا کند. به این ترتیب خانه واقع در خیابان مکلین محله بیچز، از دسامبر 2021 اجاره داده شد. اما هیچ مستاجری به آن نقل مکان نکرد و از آن به بعد زنجیره ای از اتفاقات شوکه کننده رخ داد. 

خانواده متوجه شد شخصی که خود را به جای صاحبخانه 95 ساله جا زده بود، دو مشاور املاک از یک کارگزاری دیگر Royal LePage را استخدام کرده و خانه را به فروش گذاشته بود. والش می گوید خانه استیج شده  به قیمت 1.29 میلیون دلار تبلیغ شد و به سرعت پیشنهادات خرید را دریافت کرد. یکی از پیشنهادات 1.9 میلیون دلاری بود!

خوشبختانه خانواده والش توانستند قبل از فروخته شدن خانه، مانع کلاهبرداری بشوند. اما این پرونده شباهت زیادی به تحقیقاتی دارد که پلیس تورنتو هفته گذشته آن را اعلام کرد. در مورد قبلی دو صاحبخانه که ژانویه 2022 کانادا را برای کار ترک کرده بودند، متوجه شدند خانه توسط افرادی با هویت جعلی، فروخته شده بود. 

والش می گوید به گفته پلیس این دو پرونده با یکدیگر مرتبط هستند و نام جعلی استفاده شده توسط مستاجر خانه عموی والش با نام جعلی در پرونده قبلی یکی است. 

والش می گوید: این دو مورد سوالاتی را در مورد نحوه کار مشاوران املاک ایجاد می کند. آیا آنها بطور دقیق هویت مستاجران، فروشندگان وخریداران بالقوه را چک می کنند؟   

والش افزود: در مورد خانواده ما، اسناد ارائه شده توسط مستاجران و فردی که خود را عموی من معرفی کرده بود، حاوی چند نکته مشکوک بود. از جمله اینکه این فرد هنگام امضاء دو بار نام خود را اشتباه نوشت!

خبرنگاران CBC، گواهینامه های رانندگی ارائه شده از سوی مستاجران جعلی را از طریق ابزار رایگان بررسی گواهینامه، چک کردند. هر دو شماره گواهینامه ناشناخته تشخیص داده شدند. 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید