اخباراخبار کانادا

دولت کانادا هشدار سفر به 7 مقصد گردشگری محبوب را صادر کرد

اگر قصد سفر به خارج از کشور را دارید، بهتر است به توصیه ها یا هشدار سفر به 7 کشور جهان توجه کنید. 

برزیل:

با پیش بینی یک رویداد آب و هوایی متوسط تا شدید ال نینو برای اواخر پاییز / اوایل زمستان، دولت کانادا به مسافران برزیل هشدار می دهد که برای رویدادهای آب و هوایی از جمله سیل، رانش زمین و بارندگی شدید، آماده باشند. همچنین از کانادایی‌ ها خواسته شده به دلیل نرخ بالای جرم و جنایت و حوادث خشونت ‌آمیز ناشی از فعالیت باندهای خلاف، نهایت احتیاط را در مناطق شهری رعایت کنند. 

فرانسه:

هشدار سفر به فرانسه در حال حاضر به دلیل افزایش تهدیدات تروریستی در این کشور است. وب سایت دولت کانادا می گوید: در پایان جون 2023، تظاهراتی در مخالفت با خشونت پلیس رخ داد. تظاهرات بیشتری ممکن است در پاریس، مناطق اطراف و چندین شهر دیگر در سراسر کشور برگزار شود. حتی تظاهرات مسالمت آمیز نیز می تواند به خشونت تبدیل شود.

جمهوری دومینیکن:

در اطلاعیه دولت کانادا آمده است: جرم و جنایت، از جمله جنایات خشونت آمیز به ویژه در شهرهای بزرگ جمهوری دومینیکن رخ می دهد که اکثرا متوجه گردشگران است. 

ترکیه:

هشدار سفر کانادا به ترکیه به دلیل خطر حملات تروریستی و احتمال تظاهرات صادر شده است. به مسافران آنکارا توصیه شده بیشتر احتیاط کنند و انتظار حضور گسترده پلیس و نیروهای امنیتی را داشته باشند. همچنین در مورد سفر غیر ضروری به 10 کیلومتری مرز با سوریه به دلیل وخامت اوضاع امنیتی هشدار داده شده است. 

اندونزی:

توصیه سفر به اندونزی به دلیل تنش های سیاسی و اجتماعی و تهدیدات تروریستی صادر شده است. دولت همچنین شهروندان را از هرگونه سفر غیرضروری به استان پاپوآ به دلیل وقوع حوادث خشونت آمیز و تهدیدات شبه نظامیان علیه خارجی ها برحذر داشته است. به افرادی که به منطقه آتشفشان فعال سفر می کنند توصیه شده هشدارهای مقامات محلی را جدی بگیرند. 

کوبا:

کوبا با کمبود شدید و مزمن نیازهای اولیه از جمله غذا، آب بسته بندی شده،  دارو و سوخت مواجه است. به مسافران توصیه می ‌شود برخی از مایحتاج اولیه مانند لوازم بهداشتی و دارو همراه خود داشته باشند. با این حال این توصیه شامل مناطق تفریحی مانند وارادرو، کایو کوکو، کایو لارگو دل سور و کایو سانتا ماریا نمی شود. 

مصر:

دولت به مسافران مصر هشدار می دهد به دلیل وضعیت امنیتی غیرقابل پیش بینی در پی وقایع اخیر در اسرائیل، کرانه باختری و نوار غزه، نهایت احتیاط را رعایت کنند. به کانادایی ها توصیه شده از سفر به استان سینای شمالی، صحرای غربی و مناطق مرزی با لیبی خودداری کنند.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید