اخباراخبار کانادا

دولت فدرال میلیون ها دوز واکسن کووید 19 را به دلیل کمبود تقاضا دور میریزد

بر اساس گزارش ‌های منتشر شده در ماه ژوئن، دولت فدرال تاکنون 1.2 میلیون دوز واکسن مدرنا و 13.6 میلیون دوز واکسن آسترازنکا تاریخ گذشته را دور انداخته است. در حال حاضر تعداد واکسن های تاریخ گذشته مدرنا به 7.7 میلیون دوز رسیده است. این در حالی است که دولت تاکنون 3.1 میلیون دوز واکسن نواواکس و 7 هزار دوز واکسن فایزر را نیز دور ریز کرده است.

جالب اینجاست که این آمارها تا پایان اکتبر سال جاری است و شامل واکسن هایی که پس از ارسال به بخش های بهداشت دولت های استانی مورد استفاده قرار نگرفته و منقضی شده اند، نمی شود. به عبارت دیگر آمار واکسن های دور ریز شده بسیار بیشتر از آمارهای رسمی منتشر شده است.

براساس آمار، استقبال اولیه کانادایی ها از واکسن کووید 19 بسیار خوب بوده است، زیرا نزدیک به 80 درصد کانادایی‌ها دوز اول واکسن خود را دریافت کرده اند. اما همین آمارها نشان می دهند که کانادایی ها اشتیاق چندانی برای دریافت دوزهای یادآور واکسن کووید 19 از خود نشان نداده اند؛ زیرا تنها 50 درصد از آنها دوز سوم و کمتر از 14.3 درصد دوز چهارم را دریافت کرده اند.

این یکی از بزرگترین دلایل افزایش حجم تعداد واکسن های تاریخ گذشته و دور ریز شده است. از طرفی سیاست دولت کانادا در زمینه عرضه واکسن های متنوع و به روز نیز در این میان نقش بسیار مهمی داشته است.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید