اخباراخبار کانادا

دولت فدرال به نقض توافق با اسپانسرهای خصوصی پناهجویان متهم شد

 

کانادا- بیش از 100 گروه حامی پناهجویان در کانادا که با اتاوا برای اسپانسرشیپ خصوصی از پناهجویان به توافق رسیده بودند، دولت فدرال را به نقض توافقنامه متهم کرده اند. 

این گروه ها که موافقتنامه SAH را با دولت ترودو منعقد کرده اند، شامل نهادهای مذهبی و بشردوستانه هستند که تعهدات مالی، قانونی و لجستیکی برای اسکان پناهجویان در کانادا را بر عهده گرفته اند. این گروه ها اغلب با نهادهای اجتماعی کوچک تری کار می کنند که وظیفه جمع آوری کمک مالی، تامین مسکن، یافتن مدارس و کاریابی را انجام می دهند. 

انجمن دارندگان موافقتنامه حمایت از پناهندگان کانادا (SAH) 20 جون نامه ای برای شان فریزر (وزیر مهاجرت، پناهندگی و شهروندی) ارسال کرده و دولت را به نقض توافقنامه متهم نمود. 

مارک بیگلند-پریتچارد، هماهنگ کننده مهاجرت و اسکان مجدد کمیته مرکزی منونایت (MCC) – نهاد مذهبی که حدود 40 سال با اتاوا توافق نامه حمایت مالی داشته – عملکرد دولت فدرال را ناامید کننده توصیف کرد و گفت: این تاخیرها جان هزاران نفر که با آزار و اذیت مواجه بوده و یا در مناطق خطرناک زندگی می کنند را، تهدید می کند. 

او به سه درخواستی که روی میز او در انتظار اقدام می باشند اشاره کرد. از جمله پرونده والدین و خواهر عدنان خارسا (پسر سوری هم اکنون 9 ساله) که پنج سال قبل از خانواده اش در ترکیه جدا شد و سال گذشته با مادربزرگ و عمویش به عنوان پناهنده تحت حمایت اسپانسر خصوصی در ساسکاتون مستقر شد.

.

عمه عدنان، دوحا خارسا، یک گروه حمایت مالی در ساسکاتون تشکیل داد و 40 هزار دلار برای والدین و خواهر عدنان جمع آوری کرد. اما اتاوا با درخواست اسپانسرشیپی خارسا مخالفت کرد. دوحا که خود را برای دو یا سه سال انتظار پس از ارسال درخواست آماده کرده بود، انتظار نداشت که اتاوا مدارک ارائه شده را رد کند. 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید