اخباراخبار کانادا

دولت ترودو مقصر جان نگرفتن گردشگری در کانادا 

اتاوا- با توجه به کاهش گردشگری فرامرزی، دست اندرکاران این صنعت در هر دو سوی مرز ایالات متحده و کانادا، دولت ترودو را به دلیل اقدامات و محدودیت های سختگیرانه برای مسافران ورودی، مقصر می دانند. 

برایان هیگینز، نماینده دموکرات کنگره از ایالت نیویورک، گفت: فصل سفرهای تابستانی آغاز شده، ولی ما همچنان با موانعی روبرو هستیم که باید از شر آنها خلاص شویم. هیگینز همچنین به آمار اتومبیل های ورودی و خروجی از پل مرزی واقع در آبشار نیاگارا اشاره کرده و می گوید ترافیک عبوری تنها نیمی از حجمی است که در تابستان 2019 دیده شد.

نمایندگان محافظه کار مجلس فدرال کانادا، به ویژه تونی بالدینلی از حوزه انتخابیه آبشار نیاگارا، با هیگینز هم عقیده هستند. 

بالدینلی می گوید اصرار دولت ترودو بر الزام مسافران به وارد کردن اطلاعات خود در اپلیکیشن ArriveCAN  مانع بزرگی بر سر راه ورود مسافران به کانادا می باشد و آنها را از سفر به کانادا منصرف می کند. 

با اینکه هم ایالات متحده و هم کانادا شرط واکسینه بودن کامل (حداقل با 2 دوز) را برای ورود مسافران تعیین کرده اند، اما کانادا با الزام مسافران به بارگذاری اطلاعات تکمیلی در اپلیکیشن ArriveCAN گامی فراتر برداشته است. این در حالیست که گمرک ایالات متحده به سادگی کارت یا گواهی واکسیناسیون کانادایی های متقاضی ورود را اسکن می کند. 

متاسفانه اگر مسافران آمریکایی نتوانند به دلایل مختلف – از جمله نقص فنی – ArriveCAN را به درستی تکمیل کنند، حتی با وجود ارائه گواهی واکسیناسیون ممکن است ممنوع الورود بشوند. برای کانادایی ها، عدم تکمیل ArriveCAN یا تکمیل اشتباه آن می تواند منجر به قرنطینه 14 روزه شود. دولت کانادا همچنین هیچ گزینه دیگری را برای مسافرانی که گوشی همراه هوشمند ندارند، ایجاد نکرده است. 

مارکو مندیچینو، وزیر امنیت عمومی کانادا، به درخواست های فزاینده برای لغو الزام ArriveCAN بی توجه بوده و حتی می گوید این الزام ممکن است به پیش شرط دائمی برای ورود به کانادا تبدیل شود. 

این درحالیست که مدرکی دال بر اینکه ArriveCAN ابزار موثری برای جلوگیری از ورود کووید به کشور است، وجود ندارد. 

بت پاتر، دبیر انجمن صنعت گردشگری کانادا گفت: ArriveCAN عمدتا به عنوان یک مانع برای سفر در نظر گرفته شده و باعث تاخیرهای قابل توجه هنگام ورود به کانادا می باشد. 

همانطور که گفته شد، دولت ترودو به هشدارها توجه نکرده و می گوید اقدامات و محدودیت های مرزی حداقل تا ماه اکتبر پابرجا خواهند ماند. در حالی که اکثر کشورهای جهان، الزامات و محدودیت ها را لغو کرده اند. 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید