اخباراخبار کانادا

دولت ترودو؛ کارکنان بیشتر ولی خدمات رسانی کمتر! 

 

اتاوا- ایو ژیرو – ناظر مالی مستقل و غیرحزبی  بر مخارج دولت فدرال –  در گزارش های اخیر که بر اساس شهادت مقامات در مقابل کمیته های پارلمانی و مصاحبه های رسانه ای تنظیم شده، تصویری تلخ از افزایش هزینه های پرداخت شده توسط مالیات دهندگان و بدتر شدن سطح خدمات عمومی، ارائه کرده است. 

لوری گلدستین از Toronto Sun به این گزارش پرداخته و می نویسد: بیایید با 800 میلیون دلار پول جدیدی شروع کنیم که دولت ترودو به بودجه سال جاری برای خدمات حرفه ای  ویژه و مشاوران خارجی/مستقل اضافه کرده است.

این رقم کل بودجه دولت برای مشاوره های خارجی را به 21.4 میلیارد دلار در سال جاری می رساند که 106 درصد بیشتر از 10.4 میلیارد دلاری است که در سال 2015 و روی کار آمدن لیبرال های ترودو هزینه شد.

دولت می گوید استخدام مشاوران خارجی متخصص برای تکمیل پروژه ها در چهارچوب زمانی محدود، ارزان تر از استخدام کارکنان دولتی تمام وقت است.  بطور متوسط معادل سالانه 130 هزار دلار برای هر کارمند هزینه دارد.

در حالی که دولت ترودو مشاوران خارجی بیشتری را استخدام کرده،  حدود 50 هزار کارمند دولتی جدید نیز استخدام کرده که مجموع کارکنان تمام وقت دولت را از 342 هزار در 16-2015 به 391 هزار در سال 21-2020 رسانده است. طبق پیش بینی ژیرو، تعداد آنها تا سال 2026 به 409 هزار نفر افزایش خواهد یافت. 

ژیرو می گوید: در طول هفت سال گذشته، هزینه های پرسنل به طور متوسط سالانه 6.7 درصد رشد کرده  است.  این سوال وجود دارد که چرا دولت فدرال در زمینه های فناوری اطلاعات آنقدر فاقد تخصص داخلی است که مجبور است 21.4 میلیارد دلار برای مشاوران خارجی هزینه کند؟ 

این باعث می شود یک وزیر کابینه فدرال مانند مری نگ، قانون تضاد منافع را با دو بار استخدام یکی از دوستان اش به عنوان مشاور خارجی – به جای استفاده از متخصصین ارتباطات در داخل دولت – نقض کند.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید