اخباراخبار کانادا

دولت به دلیل کمبود نیروی کار، محدودیت 20 ساعت کار هفتگی دانشجویان بین المللی را لغو کرد.

براساس این قانون جدید، دانشجویان بین المللی در کانادا از 15 نوامبر اجازه خواهند یافت هر چند ساعت که می خواهند در خارج از محوطه دانشگاه کار کنند. 

شان فریزر وزیر مهاجرت اعلام کرد که این برنامه موقت خواهد بود و تا پایان سال 2023 ادامه خواهد یافت، این طرح فقط شامل دانشجویان تمام وقت خواهد شد. 

فریزر گفت: «این خبر نه تنها برای دانشجویان بین المللی مسرت بخش است، بلکه خبر خوبی برای کسب و کارهای کانادایی نیز به شمار می‌آید».

برداشتن محدودیت 20 ساعت کار در طول هفته، فرصت اشتغال در مشاغل پاره وقت را برای بیش از 500 هزار دانشجوی خارجی شاغل به تحصیل در کانادا فراهم می کند. پیش از این دارندگان مجوز تحصیل در مقاطع دانشگاهی در کانادا تنها اجازه داشتند 20 ساعت در هفته در خارج از محوطه دانشگاه کار کنند. هر چند این محدودیت شامل ماه های تابستان و مشاغل داخل محوطه دانشگاه نمی شد، اما عملا مانع از کسب تجربه کاری توسط آنان در کانادا می شد. این در حالی است که تجربه کاری یکی از پیش شرط های اصلی دریافت اقامت دائم کانادا است. 

کریستین فوتانگ رئیس اتحادیه انجمن‌های دانشجویی کانادا گفت: «این یک خبر عالی است. این اقدام زمینه گفتگو در مورد سایر موانع پیش روی اشتغال دانشجویان را تسهیل می کند، که از آن جمله می توان به حذف الزام به ارائه مجوز کاری در کنار مجوز تحصیلی برای کارآموزی، اشاره کرد. 

در این صورت دانشجویان بین المللی راحت تر می توانند برای جبران افزایش هزینه های تحصیل و زندگی خود تلاش کنند. طرفداران این طرح معتقدند که برداشتن این محدودیت به جلوگیری از استثمار دانشجویان و سوء استفاده از آنها در محل کار کمک شایانی می کند.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید