اخباراخبار کانادا

دوقلوهای انتاریویی، رکورد زودرس ترین و سبک وزن ترین نوزادان را به نام خود ثبت کردند

پزشکان به شکینا راجندرام گفتند دوقلوهایش در هنگام تولد صفر درصد شانس زنده ماندن دارند، زیرا 126 روز زودتر از موعد به دنیا آمده بودند. 

شکینا در گفتگو با دست اندرکارانWorld Records  Guinness گفت: زمانی که زایمان کردم، در بیمارستانی که در آن بستری بودم، بچه هایم تقریبا به حال خود رها شدند تا بمیرند. ما در شوک کامل بودیم. 

پزشکان قبل از زایمان درباره زنده نماندن نوزادان هشدار دادند. اما شکینا با وجود خونریزی شدید، تمام تلاش خود را کرد تا بارداری اش را ادامه بدهد. نیم ساعت مانده به نیمه شب، کیسه آب پاره شد و آدیا و آدریال دقیقا در 22 هفتگی در 4 مارچ 2022 به دنیا آمدند. یعنی 18 هفته زودتر از موعد. پرستاران به شکینا گفتند که می تواند نوزادانش را در حالی که آهسته آهسته جان می دهند، در آغوش بگیرد. 

بیمارستان ها موظفند اقدامات فوق العاده ای را برای نجات نوزادان نارس، بین هفته های 23 تا 26 انجام بدهند. اما شکینا و همسرش دوقلوها را به بیمارستان مانت سینا در تورنتو منتقل کردند که در زمینه احیای نوزادان 22 هفته ای تخصص دارد. 

طبق گزارش سال 2021، تنها 27 درصد از نوزادان نارسی که تحت مراقبت ویژه قرار گرفتند، زنده ماندند. دوقلوهای شکینا از معدود خوش شانس ها بودند، اما آینده آنها تاریک به نظر می رسید. آدریال و آدیا 6 ماه تحت مراقبت بودند. هر دو نوزاد پوستی بسیار نازک داشته و از عوارضی مانند خونریزی مغزی، سپسیس و غیره رنج می بردند. آدریال در هفته دوم، دچار سوراخ شدگی روده و عفونت و التهاب سراسر بدن شد. 

شکینا گفت: بارها شاهد مرگ نوزادان جلوی چشمان مان بودیم. بارها توصیه شد که به توقف مراقبت های پزشکی فکر کنیم. اما مصمم بودیم به آن ادامه بدهیم. 

این زوج 12 ساعت در روز را کنار نوزادان گذرانده و در حالی که برای آنها آواز می خواندند، دست هایشان را گرفتند. پس از نزدیک به 161 روز در مراقبت های ویژه نوزادان، آدیا ترخیص و آدریال یک هفته بعد مرخص شد.

دوقلوها، شنبه گذشته تولد یک سالگی شان را جشن گرفتند. 

آدیا اکنون 6 کیلوگرم وزن دارد. یعنی 18 برابر وزن هنگام تولد. شکینا می گوید: آدیا کودکی بسیار شاد و اجتماعی است و تمام روز لبخند می زند.

آدریال مشکلات تنفسی دارد، اما او نیز پیشرفت خوبی دارد ، باهوش است و مانند والدین اش عاشق موسیقی است. 

آدیا با وزن 330 گرم، 23 دقیقه زودتر از برادرش با وزن 420 گرم به دنیا آمد. طبق رکورد جهانی گینس، آدیا و آدریال با مجموع وزن 750 گرم هنگام تولد، رکورد سبک وزن ترین دوقلوهای جهان را ثبت کرده اند. 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید