اخباراخبار کانادا

دلایل تفاوت قیمت موادمعدنی حیاتی در کانادا و چین از دیدگاه جاستین ترودو

به گزارش ایران جوان و به نقل از thestar جاستین ترودو معتقد است که چون کانادا برخلاف چین از نیروی کار ارزان و برده استفاده نمی کند، قیمت مواد معدنی حیاتی در کانادا به مراتب از چین بالاتر است.

نخست وزیر جاستین ترودو اذعان کرد که راه اندازی انقلاب انرژی های پاک در کانادا هزینه بر خواهد بود، زیرا این کشور دارای دموکراسی است و نمی تواند همانند کشورهایی مانند چین، با استفاده از نیروی کار ارزان، قیمت مواد معدنی حیاتی (کانی های شاخص) خود را پایین نگهدارد.

ترودو که در شورای روابط خارجی در نیویورک سخنرانی می کرد، گفت: «موافقت نامه های تجاری مدرن نیازی به تنبیه بازیگران بد مانند چین ندارند، کافی است استانداردهای محیطی و کاری را رعایت کنیم تا رژیم های استبدادی مانند حاکمان کمونیست پکن، به دلیل عدم رعایت این موازین، به خودی خود از این موافقت نامه ها کنار گذاشته شوند.

همه‌گیری نشان داد که تاب ‌آوری و قابلیت اطمینان در زنجیره ‌های تامین ما، در آینده تا چه اندازه مهم خواهد بود.

صادقانه بگویم لیتیوم تولیدشده در کانادا گران تر خواهد بود، زیرا ما مانند برخی کشورها از نیروی کار ارزان قیمت و برده استفاده نمی کنیم».

در ادامه گزارش تورنتو استار آمده است:

ترودو در این نشست اصرار داشت که کانادا می ‌تواند با کشورهایی مانند چین که به عقیده او یک قدرت جهانی مخرب است، رقابت کند. ترودو معتقد است که انتخاب های استراتژیک چین در دهه های گذشته، باعث شده که تمام لیتیوم موجود در جهان که در تلفن های همراه و وسایل نقلیه برقی مورد استفاده قرار می گیرند، از طریق چین وارد شود. به نظر او تمام این لیتیوم ها لزوما در چین استخراج نشده اند، بلکه در بیشتر مواقع چین فقط وظیفه فرآوری آنها را برعهده داشته است.

ترودو در این نشست به تصمیم شرکت اتوموبیل سازی آلمانی فولکس واگن برای انتخاب کانادا اشاره کرد. منظور ترودو راه اندازی خط تولید ساخت باتری های جدید خودروهای برقی فولکس واگن در این کشور است.

ترودو معتقد است که فولکس ‌واگن این تصمیم را تنها به دلیل یارانه ها و اعتبارات مالیاتی که دولت ترودو به این غول اتوموبیل سازی پیشنهاد کرده، نگرفته است بلکه در واقع این شرکت با این کار، به تمام برنامه های آموزشی، مهاجرتی و بهداشتی کانادا احترام گذاشته است.

در واقع ترودو تلویحا در این سخنرانی، سیاست های نیروی کار چین را به باد انتقاد گرفت و آینده مناسبی را برای چنین سیاست هایی پیش بینی نکرد.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید