اخباراخبار جهان

دفن مومیایی استونمن ویلی پس از 128 سال 

آمریکا- اهالی ریدینگ، پنسیلوانیا، سرانجام با مومیایی محبوبی که بیش از یک قرن است در یک مرکز کفن و دفن محلی به نمایش گذاشته شده، خداحافظی می کنند. 

جسد این مرد که در سال 1895 در زندان درگذشت، به یک شیوه آزمایشی مومیایی شده  و برای 128 سال حفظ شده بود. 

اکنون، مرکز کفن و دفن می گوید هویت این مرد را شناسایی کرده و نام واقعی او را پس از مراسم تدفین که شنبه آینده برگزار می شود، روی سنگ قبر درج خواهد کرد.

کایل بلانکن بیلر، مدیر مرکز گفت: مسلما فقدان او در این ساختمان احساس خواهد شد، اما در مرود خاکسپاری او در جامعه و همچنین نزد کارکنان ما اتفاق نظر وجود دارد. 

محلی ها نام استونمن ویلی را برای این مرد تا قبل از این ناشناس انتخاب کردند. این مرد به مشروبخواری، جیب بری و دله دزدی شهرت داشت و بلافاصله پس از ورود به شهر به دلیل مستی و بر هم زدن نظم عمومی دستگیر و زندانی شد. اما در زندان در اثر ابتلا به نارسایی کلیه درگذشت. مقامات محلی در آن زمان نتوانستند هویت واقعی او را شناسایی کنند، زیرا او از یک نام جعلی استفاده کرده بود. 

بلانکن بیلر می گوید: او از یک خانواده مرفه ایرلندی بود و برادر و خواهرش هر دو در نیویورک زندگی می کردند. 

در آن زمان مومیایی کردن یک روش نسبتاً جدید در ایالات متحده بود. تئو اومن، اولین مدیر مرکز کفن ودفن، از ویلی به عنوان فرصتی برای آزمایش شیوه جدید مومیایی – بر اساس دستورالعمل نگهداری گوشت که در یک کتابفروشی پیدا کرده بود – استفاده کرد. بلانکن بیلر می گوید هدف اومن این بود که جسد ویلی را تا پیدا شدن خانواده اش حفظ کند. اما وقتی کسی برای تحویل گرفتن جسد نیامد، دولت وارد عمل شد و دستور داد او را به عنوان یک فرد ناشناس دفن کنند. اما اومن اجازه خواست تا جسد مومیایی شده را برای کشف ماندگاری تکنیک آزمایشی حفظ کند. به این ترتیب بود که ویلی به یک اسطوره تبدیل و در یک اتاق خصوصی به نمایش گذاشته شد•  

بلانکن نام واقعی متوفی را فاش نکرده و می گوید می توانید آن را روی سنگ قبر ببینید! 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید