اخباراخبار کانادا

دفاع پیر پالیو رهبر حزب محافظه کار از آزادی بیان جردن پترسون

پالیو در یک فیلم که در حساب شخصی خود توییت کرده است، در دفاع از جردن پترسون گفت: «ممکن است با آنچه شما می گویید موافق نباشم، اما تا حد مرگ از حق شما برای گفتن آن دفاع خواهم کرد».

به عبارت دیگر او می خواهد بگوید که اگر چه لزوما با همه نظرات پترسون موافق نیست، اما از آزادی بیان در کانادا حمایت می کند.

پالیو در ادامه گفت: «در یک کشور آزاد، هیچگاه نباید یک فرد تنها به دلیل ابراز عقاید سیاسی خود که برخلاف نظریات نهاد صدور مجوز هستند، شغل و مجوز کاری خود را از دست بدهد.

احتمالا همین فردا منتقدان لیبرال من با دیدن این فیلم در رسانه ‌ها خواهند گفت: چون پالیو با آزادی بیان شخصی مانند دکتر پترسون موافق است، پس حتما با عقاید و گفته های او نیز موافق است. ابدا چنین نیست و این اقدام من بدان معنی نیست که تماما با عقاید دکتر پترسون موافق هستم».

نظرات پالیو پس از آن بیان شد که کالج روان ‌شناسان انتاریو به پترسون اعلام کرده که او باید برای رعایت آداب رسانه ‌های اجتماعی، تحت آموزش مجدد قرار گیرد؛ در غیر این صورت به دلیل شکایت‌ افرادی که پست ‌های آنلاین او را دوست ندارند، مجوز فعالیت او سلب می شود.

پالیو در ادامه گفت: «من به مطالبی که او در شبکه های اجتماعی پست کرده اعتراض دارم. اما موضوع این نیست، زیرا آزادی بیان تنها زمانی اهمیت دارد که شما مخالف باشید. منظورم این است که اگر همه موافق باشیم دیگر نیازی به آزادی بیان نداریم؛ زیرا فکر نمی کنم تا حالا کسی را به خاطر گفتن چیزی که همه با آن موافق هستند، سانسور کرده باشند، درواقع آزادی بیان یک جامعه تنها زمانی نمود پیدا می کند که اختلاف نظر وجود داشته باشد؛ این چیزی است که کانادا را به عنوان یک کشور آزاد، از دیکتاتوری ها متمایز می کند.

هر چند من بر این باورم که نهادهای حرفه ای صدور مجوز در کانادا به دلیل قدرت گرفتن، باعث کمرنگ شدن آزادی بیان شده اند و این چیزی است که باید برای آن فکری شود».

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید