اخباراخبار کانادا

دفاع پزشک ارشد تورنتو از جرمزدایی همراه داشتن مواد مخدر برای مصرف شخصی!

دکتر آیلین دی ویلا، مدیر آژانس بهداشت و درمان تورنتو، در واکنش به تغییر موضع دولت استانی بریتیش کلمبیا در مورد جرمزدایی از نگهداری و حمل مواد مخدر و درخواست برخورداری از مجوز دستگیری، بیانیه صادر کرد و گفت: اینطور استدلال می شود که تورنتو به جای درمان، بر جرم زدایی تمرکز کرده است. اما جرمزدایی اساسا به این معنی است که اعتیاد یک مساله بهداشتی است و نیاز به مداخله پزشکی دارد و نه قانونی. 

وی افزود: تورنتو، مانند بسیاری از مناطق دیگر، با چالش های اعتیاد درمان ‌نشده، بیماری ‌های روانی و بی‌ خانمانی دست و پنجه نرم می ‌کند – بحرانی سه ‌گانه که نیازمند راه‌ حل ‌هایی از سوی جامعه و همه سطوح دولت است. این یک مسئله بهداشتی است و نه یک مسئله کیفری. شهر ما به گزینه‌ های درمانی با بودجه عمومی بیشتر، حمایت ‌های بهداشت روانی و همچنین مسکن ارزان ‌قیمت نیاز دارد.  دی ویلا تاکید کرد جرمزدایی به معنی تحمل استعمال کرک در کنار زمین بازی کودکان یا تزریق مواد مخدر در مترو نیست و نباید اجازه داده شود. وی گفت: ما می گوییم دستگیری افراد به جرم همراه داشتن مواد مخدر برای مصرف شخصی، موثر نیست. در حالی که فروش و قاچاق مواد مخدر بایستی همچنان جرم تلقی شود. 

وی افزود: هدف ما کاهش آسیب ‌های مرتبط با مصرف مواد مخدر و ارائه گزینه های درمانی است. این تنها یکی از ابزارهای ضروری برای رسیدگی به بحرانی است که در حال حاضر با آن روبرو هستیم. 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید