اخباراخبار جهان

دستگیری قاتل فراری از زندان در پایان تعقیب و گریز هیجان انگیز! 

پلیس ایالت پنسیلوانیا اعلام کرد مردی که به جرم قتل وحشیانه دوست دختر سابق اش به حبس ابد بدون حق آزادی مشروط محکوم شده بود، چند روز پس از فرار از زندان پنسیلوانیا، دستگیر شد. 

تعقیب و گریز 14 روزه، برای دانلو کاوالکانته 34 ساله، در شهر پوکوپسون – پنسیلوانیا ، با بازداشت وی خاتمه یافت. طی جستجوها برای یافتن محکوم فراری، چندین مدرسه این شهر تعطیل شدند. 

کاوالکانته که به گفته مقامات در زادگاهش برزیل نیز به اتهام قتل تحت تعقیب بود، 31 آگوست از زندان چستر کانتی فرار کرد. نامبرده صبح همان روز پس از بازگشت زندانیان از تمرین روزانه، ناپدید شد. 

هاوارد هالند، سرپرست زندان چستر کانتی، در جریان کنفرانس مطبوعاتی اخیر گفت: یک زندانی خطرناک دیگر به نام ایگور ویدرا بولته نیز 19 ماه می با بالا رفتن از دیوار محوطه تمرین، از زندان فرار کرد. کاوالکانته نیز از همین روش استفاه کرد. اما یک تفاوت کلیدی بین این دو فرار وجود داشت. در مورد بولته، افسر برج نگهبانی سوژه را در حال خروج از محوطه دید و با مسوولین تماس گرفت. به همین دلیل بولته در عرض 5 دقیقه دستگیر شد. اما در فرار کاوالکانته، افسر برج متوجه نشد و موضوع را گزارش نکرد. فرار وی تنها هنگام شمارش زندانیان هنگام بازگشت از محوطه تمرین کشف شد. 

به گفته هالند، افسری که در آن زمان در برج نگهبانی حضور داشت، 7 سپتامبر از خدمت تعلیق شد. هالند تاکید کرد اقداماتی برای محصور کردن کامل هشت محوطه تمرین که در فضای باز هستند، درحال انجام است. همچنین دوربین های امنیتی اضافی در محوطه نصب خواهند شد. 

جستجوها برای یافتن کاوالکانته بیشتر در حومه چستر کانتی متمرکز بود، زیرا چندین بار در این مناطق دیده شده بود. به گزارش یکی از شهروندان، مردی با مشخصات کاوالکانته در 7 سپتامبر در نزدیکی باغ های لانگ وود، که در حدود 5 مایلی جنوب غرب زندان واقع شده، دیده شد. 

نزدیک به 400 مامور پلیس در عملیات جستجو شرکت داشتند. 

کاوالکانته، 16 آگوست سال جاری به جرم قتل وحشیانه دوست دختر سابق اش دبورا براندائو 38 ساله در سال 2021، به حبس ابد محکوم شد. براندائو در مقابل چشمان دو فرزند خردسال اش (4 و 7 ساله) با 38 ضربه چاقو به قتل رسید. 

دادستان ناحیه چستر کانتی پس از محکومیت کاوالکانته گفت: قربانی به این دلیل کشته شد، چون از تحت تعقیب بودن کاوالکانته در برزیل مطلع شده و تهدید به افشای راز او کرده بود. کاوالکانته پس از ارتکاب قتل به ویرجینا گریخت، اما دستگیر و برای محاکمه به پنسیلوانیا بازگردانده شد. 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید