اخباراخبار کانادا

در انتاریو، نگرانی ها بابت یک پاندمی دیگر با جوجه مرغ ها شروع می شود! 

انتاریو- دولت استان و دست اندرکاران صنعت مرغداری، در اولین نشست خود، سه سال پس از شیوع کووید-19، بر روی یک خطر جدی متمرکز شده و امیدوارند اقدامات سریع و موثر پرورش دهندگان از یک همه گیری مرگبارتر از کووید جلوگیری کند. 

اپریل هر سال، نمایشگاه ملی طیور در لندن-انتاریو برگزار می شد. اما با توجه به شیوع آنفلوانزای پرندگان به شدت مسری H5N1 و افزایش تلفات در مرغداری ها، این رویداد سالانه به اوایل فوریه منتقل شد تا پیام رسانی قبل از مهاجرت بهاری پرندگان وحشی انجام شود.

همانطور که گفته شد H5N1 می تواند همه گیری به مراتب مرگبارتر از کووید ایجاد کند.  به همین دلیل وزارت کشاورزی انتاریو، در حال حاضر از برگزاری نمایشگاه های طیور زنده و حراج دام جلوگیری کرده و کارکنان مرغداری ها و مزارع پرورش خوک را به دریافت واکسن آنفلوانزا تشویق می کند. هدف جلوگیری از مخلوط شدن گونه های آنفلوانزای انسانی با مرغی و خوکی و جهش احتمالی ویروس مشترک بین انسان و دام است. زیرا اگر آنفولانزای مرغی به انسان جهش پیدا کند، نتیجه می تواند همه گیری COVID-19  را خفیف جلوه دهد.

از سال 2003 به اینسو 240 مورد انسانی ویروس در چهار کشور منطقه اقیانوس آرام گزارش شده است. بر اساس گزارش سازمان بهداشت جهانی، از این تعداد 135 مورد منجر به فوت شده است که آماز مرگ و میر را 56 درصد نشان می دهد. جدیدترین مورد انسانی پاییز گذشته در چین شناسایی شد، فرد بیمار در کمتر از یک ماه پس از ابتلا فوت کرد. 

حتی یک اشتباه کوچک، مانند فراموش کردن تعویض چکمه یا ابزار کار بین سیلوها می تواند عواقب وحشتناکی داشته باشد؛ تنها شناسایی یک مورد آنفولانزای مرغی باعث می شود آژانس بازرسی مواد غذایی کانادا، قرنطینه 10 کیلومتری را اعمال کند. 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید