اخباراخبار کانادا

دریافت هزینه بازیافت قوطی های نوشیدنی از مصرف کنندگان

به نقل از Torontosun: فدراسیون مالیات دهندگان کانادا (CTF) می گوید، دولت داگ فورد در تلاش است تا با اجازه دادن به شرکت های خصوصی برای دریافت هزینه بازیافت اضافی برای خرید هر ظرف نوشیدنی غیرالکلی از اول آوریل، عملا نوعی مالیات اضافی را از مصرف کنندگان دریافت کند.

جی گلدبرگ مدیر CTF انتاریو در این باره گفت: «در سایر حوزه‌ های قضایی مصرف کنندگان می توانند با بازگرداندن قوطی های خالی نوشیدنی، بخشی از هزینه های خود را جبران کنند، در حالی که مردم انتاریو از چنین امتیازی برخوردار نیستند.

کاری که دولت در اینجا انجام داده این است که به شرکت ‌های خصوصی اجازه داده تا هزینه ‌ای را از مصرف کنندگان دریافت کنند. تمام این ماجرا یک نوع مخفی کاری مالیاتی است».

کن فریسن مدیر اجرایی انجمن بازیافت قوطی های نوشیدنی کانادا، در بیانیه ‌ای اعلام کرد که هزینه بازیافت قوطی ها(CRF)  از تولیدکنندگان نوشیدنی دریافت می ‌شود که می توانند یا خود شخصا آن را پرداخت کنند و یا این هزینه را به خرده فروشان انتقال دهند، برخی از خرده فروشان این هزینه را به مصرف کنندگان منتقل کنند.

گلدبرگ با اشاره به این موضوع گفت: «دولت فورد به تولیدکنندگان نوشیدنی ها اجازه می دهد از آب گل آلود ماهی بگیرند. وقتی شما به عنوان مصرف کننده پولی را پرداخت می کنید و در ازای آن چیزی دریافت نمی کنید، یعنی مالیات پرداخت کرده اید. هر بار که یک شهروند انتاریویی یک قوطی نوشابه، آب پرتقال و غیره می خرد، مشمول مالیات می شود؛ سایر لفاظی ها در این زمینه تنها وارونه جلوه دادن حقیقت است».

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید