علم و دانش

دریافت سیگنال های فضایی مرموز؛ اسرائیلی ها می گویند پیام ها از موجودات فرازمینی است! 

آیا تمدن‌ های بیگانه برای برقراری ارتباط با بشریت تلاش می کنند؟ پاسخ این سوال از نظر اوری گلر، عارف اسرائیلی، مثبت است! 

گلر به یک کاوشگر فضایی Voyager 1 که توسط ناسا در سال 1977 به فضا پرتاب شد، اشاره می کند. این کاوشگر که تقریبا 45 سال به کار خود ادامه داد، از منظومه شمسی خارج شد و به فضای بین ستاره ای راه یافت. اما اخیرا، ناسا سیگنال های عجیبی از این کاوشگر دریافت می کند. 

سوزان داد، مدیر پروژه Voyager 1 and 2 در آزمایشگاه ناسا در جنوب کالیفرنیا، در بیانیه ای اخیر گفت: هر دوی این فضاپیماها تقریبا 45 سال سن دارند که بسیار فراتر از آن چیزی است که برنامه ریزان پیش بینی می کردند. ما همچنین در فضای بین ستاره‌ ای هستیم – محیطی با تشعشع بالا که هیچ فضاپیمایی قبلا در آن پرواز نکرده است. بنابراین چالش های بزرگی برای تیم مهندسی وجود دارد. اما من فکر می کنم اگر راهی برای حل این مشکل وجود داشته باشد، تیم ما آن را پیدا خواهد کرد.

گلر اما نظر دیگری دارد از نظر او این سیگنال ها یک پیام هدفمند از یک تمدن پیشرفته فرازمینی است، او توضیح داد: واقعا معتقدم که آنها آنقدر پیشرفته هستند که به راحتی می توانند پیام هایی ارسال کنند که رمزگشایی آن برای ناسا دشوار است؛

در حالی که گلر ممکن است اولین کسی باشد که سیگنال‌های Voyager 1 را تماس بیگانه‌ ها می خواند،  اما این ایده که تمدن ‌های فرازمینی پیشرفته در تلاش برای برقراری ارتباط با ما روی زمین هستند، جدید نیست. از جمله می توان به پروژه Breakthrough Listen اشاره کرد که توسط یوری میلنر، میلیاردر اسرائیلی راه اندازی شد.  

در حالی که تلاش ‌های مختلفی برای ردیابی سیگنال‌ های بیگانه صورت گرفته است، هیچ‌ سیگنالی معروف  ‌تر از Wow نیست. این یک سیگنال رادیویی قوی است و در 15 آگوست 1977 در تلسکوپ رادیویی Big Ear در دانشگاه ایالتی اوهایو ثبت شد با این حال، سیگنال، یا هر چیز دیگری مانند آن، مجددا شناسایی نشده است  این سیگنال از کجا آمد؟ 

یک مطالعه اخیر که توسط  دانشجوی دکترا در اسپانیا به نام آلبرتو کابالرو انجام شد، ظاهرا مشخص کرد که منشا آن از کدام ستاره است.

کابالرو، در یک مقاله مطالعاتی جدید درباره تمدن های فرازمینی متخاصم، تعداد آنها را 4 تمدن در کهکشان راه شیری تخمین زده است. او می گوید که تلاش برای تماس با بیگانگان، می تواند خطرناک باشد و آنها را تحریک کند. 

اما گلر رویکرد متفاوتی دارد. او به جای ترس از خطرات این تمدن ‌های متخاصم احتمالی، فکر می‌ کند آنهایی که می ‌خواهند از طریق Voyager 1 با ما تماس بگیرند، انگیزه دوستانه دارند و تماس با آنها خطرناک نیست.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید