اخباراخبار کانادا

دریافت دیپلم دبیرستان در کلاس 11 در صورت شرکت در دوره جدید آموزش حرفه ای! 

انتاریو- دولت استانی خبر راه اندازی برنامه جدیدی را اعلام کرد که به دانش آموزان کلاس یازده دبیرستان، اجازه می دهد دیپلم خود را دریافت کرده و به عنوان کارآموز در یکی از مهارت های حرفه ای بصورت تمام وقت مشغول کار شوند. 

مونته مک ناتون، وزیر کار، با اعلام این برنامه گفت: همواره به والدین و دانش آموزان گفته شده که تنها راه کسب موفقیت در زندگی، تحصیلات دانشگاهی است. این درست نیست. دولت ما به ارائه ابزارهای مورد نیاز دانش آموزان برای دستیابی به مشاغل مادام العمر و پردرآمد ادامه خواهد داد. 

دولت هدف این اقدام را مقابله با کمبود روزافزون نیروی کار فنی و ماهر اعلام کرده است. تنها در بخش ساخت و ساز تا سال 2027 به 72 هزار نیروی کار جدید نیاز خواهد بود. مک ناتون گفت: برای اجرای طرح های زیربنایی استان، از جمله ساخت 1.5 میلیون خانه تا سال 2031 به افراد بیشتری در مشاغل فنی نیاز خواهیم داشت. 

برنامه کارآموزی مشاغل ماهر کلاس 11 دبیرستان، اولین برنامه از نوع خود برای نوجوانانی است که هنوز از دبیرستان فارغ التحصیل نشده اند. 

دولت می گوید این برنامه نوجوانان را برای مشاغل پرتقاضا و پر درآمد آماده می کند و به دانش آموزان کلاس 11 اجازه می دهد تا به کارآموزی حرفه ای بپردازند. این دانش آموزان پس از دریافت گواهینامه کارآموزی خود می توانند برای دریافت دیپلم دبیرستان به عنوان دانش آموز بالغ درخواست بدهند. 

دولت در پاییز سال جاری رایزنی ها را با کارفرمایان، اتحادیه ها، دست اندرکاران آموزشی، والدین و دیگران برای تسهیل ورود نوجوانان به مشاغل حرفه ای، آغاز خواهد کرد. جزئیات مربوط به مشاغل واجد شرایط به زودی اعلام می شود. 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید