اخباراخبار کانادا

دریافت بیش از 3 هزار شکایت از سوی بیماران انتاریویی طی سال گذشته

تورنتو- بی احترامی به بیماران و خانواده های آنها، یکی از موضوعات مشترک هزاران شکایتی است که طی سال گذشته به کمیسریای حمایت از بیماران ارائه شده است.

در گزارشی که صبح سه شنبه 7 مارچ منتشر شد، دریافت 3306 شکایت در سال مالی 22-2021 تایید شده است. بیش از شصت درصد از این شکایات به تجربیات بیماران در بیمارستان های دولتی مربوط بوده و 10 درصد دیگر شامل تجربیات آنها در مراکز مراقبت طولانی مدت انتاریو می باشد. باقی شکایات به ناکارآمدی سیستم مراقبت خانگی و همچنین کمبود امکانات بهداشتی مربوط می شد.  

طبق این گزارش بیش از یک نفر از هر 10 بیمار، نگرانی خود در مورد ترخیص زودهنگام و ناایمن و کمبود مراقبت های تکمیلی پس از ترخیص و طولانی بودن زمان انتظار برای خدمات درمانی را ابراز کردند. 

کریگ تامپسون (کمیسر) در بخشی از گزارش خود اذعان کرد که پاندمی کووید-19 آسیب پذیری های موجود در سیستم بهداشتی را آشکار کرده و شکایات دریافت شده در سال گذشته نشاندهنده فشاری است که همه – اعم از بیماران و ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی – تحت آن قرار داشته و دارند. 

بیش از 300 شکایت به نحوه برخورد با بیماران در بخش اورژانس و طولانی بودن زمان انتظار برای انتقال به بخش، مربوط بود.

میزان اینگونه شکایات 42 درصد افزایش داشت.  برای مثال در یکی از شکایات، یک بیمار مسن بوسیله آمبولانس و در حالی که در ادرار خود خون دیده بود به اورژانس منتقل شد، اما بعد از 9 ساعت معطلی تنها با تجویز آنتی بیوتیک ترخیص شد. علیرغم ادامه مشکل طی چند روز بعد، بیمار به دلیل تجربه ناخوشایند قبلی از بازگشت به بیمارستان خودداری کرد. 

تامپسون می گوید، بسیاری از شکایات ناشی از عدم ارتباط صحیح کارکنان درمانی با بیمار و خانواده اوست. در حالی که می بایست اطلاعات کافی در مورد زمان انتظار و گزینه های جایگزین مراقبت اورژانسی و اطمینان از حضور خانواده در اورژانس در کنار بیماران آسیب پذیر، ارائه شود. 

بخشی از شکایات نیز مربوط به بدرفتاری و برخورد ناشایست سکوریتی بیمارستان با بیماران و خانواده های آنها می باشد. 22 مورد از 98 شکایت دریافتی به ضرب و جرح یا آسیب جسمی مربوط بود. 

34 شکایت نیز به تعرض جنسی به بیماران در بیمارستان ها و مراکز مراقبت طولانی مدت مربوط می شد.  

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید