اخباراخبار جهان

دروغ گویی جورج سانتوس نماینده جمهوری خواه در مورد پیشینه خانوادگی و تحصیلاتش

بررسی اظهارات مطرح شده در دو کمپین انتخاباتی جورج سانتوس برای کنگره، نشان می دهد که این نماینده منتخب درباره سوابق خانوادگی، کاری و تحصیلات خود ادعاهای نادرستی را مطرح کرده است.

از جمله این ادعاها می توان به موارد زیر اشاره کرد: جورج سانتوس ادعا می کند که مجبور شده تحصیلاتش را در یک مدرسه خصوصی در نیویورک به دلیل مشکل مالی که برای خانواده اش پیش آمده، نیمه تمام بگذارد. از طرف دیگر او ادعا می کند که نماینده گلدمن ساکس در یک کنفرانس مالی عالی بوده است و در آن شرکت متبوع را به دلیل سرمایه‌ گذاری در انرژی ‌های تجدیدپذیر سرزنش کرده است.

اما تنها اینها نیست، شواهد نشان می دهند که او درباره تبار خانوادگی اش دروغ گفته است. به عنوان مثال او در یک مصاحبه  گفت که نام خانوادگی تاریخی یهودی خانواده مادرش «زابروفسکی» بوده است. در حالی که تبارشناسان هیچ مدرکی دال بر عقبه یهودی یا اوکراینی در شجره نامه خانوادگی او پیدا نکرده اند.

او در جایی دیگر گفت که خانواده مادرش که از اواخر قرن هجدهم در برزیل زندگی می‌ کردند، در اصل جز مهاجران سفیدپوستی بوده اند که از بلژیک به برزیل مهاجرت کرده اند.

سانتوس هرگز حاضر نشده به این ابهامات پاسخ بدهد. در عوض از زمانی که برای اولین بار گزارش هایی در مورد ادعاهای نادرست او منتشر شد، تلاش کرده تا این جعلیات را کم اهمیت جلوه بدهد. این در حالی است که ادعاهای کذب گزارش نشده از سانتوس در مورد زندگی شخص اش، نشان می دهند که هدف او از این کار، ارائه یک روایت شخصی متقاعدکننده و جالب از زندگی خود است. دفتر دادستان ناحیه ناسائو روز چهارشنبه اعلام کرد که در حال بررسی جعلیات سانتوس است، اگرچه به مورد خاصی اشاره نکرد.

سانتوس در مصاحبه‌ های چند روز گذشته، اعتراف کرد که در مورد بخش ‌هایی از رزومه ‌اش، از جمله فارغ ‌التحصیلی از کالج، دروغ گفته است. اما در مورد سابقه کاری خود در گلدمن ساکس و سیتی‌گروپ، اعلام کرد که اظهارات او مورد سوء برداشت قرار گرفته اند.

درضمن سانتوس گفت که هرگز ادعا نکرده یهودی است. اما باز هم به دروغ ادعا کرد که پدربزرگ و مادربزرگش از هولوکاست جان سالم به در برده اند و برای فرار از آزار و اذیت یهودیان، از اروپا فرار کرده اند.

این در حالی است که شواهد متقن نشان می دهند سانتوس بارها خود را یهودی آمریکایی و یهودی لاتین معرفی کرده است.

ادعاهای نادرست اثبات شده سانتوس یک فهرست بلند بالا هستند که به احتمال زیاد روز به روز به تعداد آنها اضافه می شود.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید