اخباراخبار کانادا

درمان چاقی در کودکان با کمک عمل جراحی

به نقل از  CP24 :  یک متخصص اطفال که در تدوین دستورالعمل‌ های درمانی جدید برای کودکان چاق در کانادا نقش دارد، می ‌گوید افزایش هشدارکننده چاقی در کودکان و نوجوانان، باعث شده توجه به روش های جراحی برای درمان چاقی در کودکان بیشتر مورد توجه قرار بگیرد. او معتقد است که گاهی اوقات جراحی تنها روش برای جلوگیری از بروز آسیب های جسمی و روحی در دوران بزرگسالی در این کودکان است.

دکتر ملانی هندرسون متخصص غدد اطفال و محقق در بیمارستان سنت جاستین مونترال، در این باره گفت: «دستورالعمل‌ هایی که انتظار می ‌رود اواخر امسال منتشر شوند.

فراتر از معیارهای تعیین کننده چاقی مانند شاخص توده بدنی هستند و تجربیات کلی کیفیت زندگی کودکان را نیز شامل می ‌شوند».

دستورالعمل های جدیدی که ماه گذشته توسط آکادمی اطفال آمریکا منتشر شد، نیز وضعیتی مشابه دارد. براساس این دستورالعمل پس از تلاش های ناموفق متعدد برای درمان چاقی، مداخلات دارویی در کودکان 12 سال به بالا و جراحی چاقی برای افراد 13 سال به بالا و کسانی که دارای چاقی شدید هستند، توصیه می شود.

هندرسون درباره تفاوت های دستورالعمل کانادایی با نوع آمریکایی آن گفت: «دستورالعمل های کانادایی به دلیل افزایش نرخ چاقی و خطر عواقب عمده آن بر سلامتی افراد در بلند مدت، بر مداخلات بدون تاخیر تمرکز خواهند کرد. در این صورت تمام متخصصانی که در زمینه بهبود آمادگی جسمانی و تغذیه با کودکان کار می کنند، باید از این دستورالعمل ها پیروی کنند».

دکتر هندرسون در ادامه با تاکید بر افزایش نرخ چاقی در میان کودکان گفت: «در حال حاضر به دلیل افزایش نرخ چاقی و تاثیر بلند مدت چاقی بر سلامت افراد در بزرگسالی، خیلی از متخصصان به این اذعان دارند که دارو و جراحی چاقی باید به ‌عنوان گزینه ‌هایی زود هنگام برای درمان چاقی در کودکان مورد توجه قرار بگیرند».

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید