اخباراخبار کانادا

درمان اجباری معتادان به مواد مخدر، موضوع انتخابات آلبرتا

به گزارش ایران جوان و به نقل از nationalpost طرح جسورانه آلبرتا برای وادار کردن معتادان به مواد مخدر به ترک اعتیاد خود، با رویکرد جرم زدائی مواد مخدر در بریتیش کلمبیا در تضاد کامل است.

آلبرتا در حال ورود به فصل انتخابات است و گویا قرار است طرح حزب محافظه کار متحد برای وادار کردن معتادان به مواد مخدر به ترک اعتیاد خود، حسابی در این فصل خبرساز شود.

اقدامی جسورانه اما بحث برانگیز که در صورتی که به انجام برسد، می تواند برای سایر استان های سراسر کشور که با خشونت و بی نظمی خیابانی ناشی از اعتیاد دست و پنجه نرم می کنند، به یک الگو تبدیل شود.

قانون مداخله دلسوزانه که در اوایل ماه جاری جزئیات آن فاش شد، اولین قانون کانادا است که فرد معتاد را برخلاف میل خود در مسیر درمان قرار می دهد. اگر چه رویکرد درمان اجباری در حال حاضر برای مجرمان جنایتکار یا بیماران روانی شدید وجود دارد، اما این اولین بار است که قرار است موضوع ترک اعتیاد معتادان مزمن آن هم به صورت اجباری در دستور کار قرار بگیرد.

این موضوع کاملا با رویکرد بریتیش کلمبیا در تضاد است، زیرا این استان به اولین حوزه قضایی در کانادا تبدیل شده است که مقادیر شخصی مواد مخدر را جرم ‌زدایی می‌کند.

در ادامه گزارش nationalpost آمده است:

مارشال اسمیت رئیس ستاد نخست وزیر آلبرتا درباره این طرح گفت: «اعتیاد یک بیماری پیشرونده است و هیچ معتادی نمی تواند بدون مداخله دیگران و به تنهایی زندگی خود را تغییر دهد».

این چیزی است که خود اسمیت واقعا تجربه کرده است. زیرا سال ها پیش اعتیاد او به کوکائین، باعث شد سر از خیابان های ونکوور دربیاورد. او بهبودی خود را مدیون یک افسر پلیس ونکوور است که به او پیشنهاد داد یا به زندان برود و یا در یک مرکز درمانی بستری شود.

با این اوصاف باید دید آینده این طرح به کجا می انجامد.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید