مقالاتمقالات اجتماعی

درس گرفتن کانادا از نروژ و ترویج اتومبیل‌های برقی

نروژ تا سال آینده فروش اتومبیل های بنزین سوز را به تدریج متوقف می کند و ناظران می گویند که در مسیر خوبی قرار دارد.

برنامه کانادا برای پایان دادن به فروش اتومبیل های بنزینی و دیزلی تا سال 2035 سوالات زیادی را برای رانندگان ایجاد کرده است؛ خیلی ها با دیده تردید به این تصمیم نگاه می کنند و هنوز هم نمی دانند در این زمینه باید با چه چالش هایی مواجه شوند.

نروژ در حال حاضر در مسیر رسیدن به این هدف قرار دارد و اتومبیل های برقی 82 درصد از کل وسایل نقلیه فروخته شده در سال 2023 در این کشور را به خود اختصاص داده اند.

این کشور قصد دارد تا سال 2025 به اولین کشوری تبدیل شود که فروش اتومبیل های بنزینی و دیزلی را متوقف کرده است.

نروژ همین حالا هم در زمینه فروش و استفاده از اتومبیل های برقی در جهان پیشتاز است و تقریبا یک چهارم اتومبیل های موجود در جاده های این کشور، برقی هستند.

اما نروژ چگونه به اینجا رسید؟ در این مسیر با چه چالش هایی مواجه بود؟ و کانادا چگونه می تواند از نروژ در این زمینه درس بگیرد؟

در ادامه این مطلب پای صحبت های کارشناسان و یکی از مقامات ارشد دولت نروژ می نشینیم.

نروژ چگونه به اینجا رسید؟

نروژ با توجه به موقعیتی که به عنوان یک کشور پیشرو در صادرات سوخت های فسیلی دارد، در نگاه اول مکان مناسبی برای استفاده از اتومبیل های برقی نیست. 

با این وجود این کشور ثروتمند که تنها 5.3 میلیون نفر جمعیت دارد، بیش از یک دهه است که سیاست استفاده از اتومبیل های برقی را اتخاذ کرده و این کار را با هدف کاهش انتشار گازهای گلخانه ای انجام داده است.

دولت نروژ برای این کار از عوارض سنگین واردات اتومبیل های برقی صرفنظر کرد. در ضمن مالکان اتومبیل های برقی را از پرداخت عوارض جاده ‌ای معاف کرده است و به آنها اجازه می ‌دهد از خطوط اتوبوسرانی در مراکز شلوغ شهرها استفاده کنند. به همین دلیل اکنون در این کشور، اتومبیل های برقی بسیار محبوب تر از اتومبیل های بنزینی هستند. 

سیسیلی کنیبه کروگلند، وزیر امور حمل و نقل نروژ در مصاحبه ای با اشاره به هدف 2025 گفت: «ما به هدف خود بسیار نزدیک هستیم».

مگنوس کورپاس استاد انرژی الکتریکی در دانشگاه علم و صنعت نروژ که تحولات اتومبیل های برقی را از نزدیک دنبال کرده است، گفت که مالیات های بالای اتومبیل های بنزین سوز، دلیل اصلی استقبال مردم از اتومبیل های برقی است.

او گفت: «این عامل در کنار دسترسی راحت و بدون هزینه صاحبان این اتومبیل ها به خطوط اتوبوسرانی، کشتی و پارکینگ رایگان، باعث شده که مردم از این اتومبیل ها استقبال کنند».

کریستینا بو دبیرکل انجمن اتومبیل های برقی نروژ، که یک گروه حمایتی از مالکان اتومبیل های برقی است، نیز معتقد است که سیاست گذاری درست دولت نروژ، کلید اصلی موفقیت آن بوده است.

او گفت: «دولت نروژ کار عجیبی را انجام نداده که سایر کشورها هم نتوانند انجام دهند. فقط رمز موفقیت ما این است که این انتقال سریع را مدیریت کرده ‌ایم و توانسته ایم در یک مدت طولانی این سیاست را حفظ و مدیریت کنیم».

در کانادا دولت فدرال اواخر سال گذشته اعلام کرد، بر وادار کردن شرکت ‌های اتومبیل سازی برای افزایش تعداد اتومبیل های برقی موجود تمرکز دارد و این سیاست را تا سال 2035 که فروش اتومبیل های بنزین سوز به صفر برسد، همچنان اتخاذ می کند. 

از طرف دیگر دولت کانادا 5000 دلار تخفیف مالیاتی را برای اتومبیل های تمام برقی و 2500 دلار را برای اتوموبیل های هیبریدی در نظر گرفته است. 

استان های کبک، بریتیش کلمبیا و آتلانتیک نیز در این زمینه تخفیف های استانی دارند که بسته به استان و شرایط خاص از 500 تا 8000 دلار متغیر است.

آیا ایستگاه های شارژ کافی وجود دارد؟

به گفته بو، وضعیت ایستگاه های شارژ در نروژ در دهه گذشته به طرز چشمگیری بهبود یافته است.

او گفت: «اکنون اتومبیل های برقی در نروژ برد بسیار بیشتری دارند و ایستگاه های شارژ بیشتری در سراسر کشور وجود دارد. نزدیک به 8000 ایستگاه شارژ سریع در سراسر نروژ وجود دارد.

این افزایش عمدتا ناشی از سرمایه گذاری بخش خصوصی، البته پس از حمایت های دولتی است. 

به عنوان مثال، پمپ بنزین ها اغلب دارای ایستگاه های شارژ اتومبیل های برقی هستند و در ایستگاه های جدیدتر، چند پمپ بنزین به عنوان اولویت دوم قرار گرفته اند. 

از طرف دیگر در مناطق روستایی، به ویژه در شمال نروژ، دولت پول بیشتری برای گسترش شبکه ایستگاه های اتومبیل های برقی سرمایه گذاری کرده است، چون در این مناطق سرمایه گذاران چندان تمایلی به سرمایه گذاری در این زمینه ندارند. 

عملکرد اتومبیل های برقی در هوای سرد

نروژ نیز مانند کانادا سرزمین سردسیری است. مطالعات نشان داده اند که هوای سرد می تواند برد اتومبیل های برقی را تا 30 درصد کاهش دهد.

اما تجربه نروژی ها نشان می دهد که راه‌ هایی برای کاهش اثرات سرمای شدید وجود دارد، که از جمله آنها می توان به پیش‌ گرم کردن اتومبیل قبل از سوار شدن به آن، و شارژ کردن بیشتر برای جلوگیری از کم شدن بیش از حد باتری، اشاره کرد.

در کل تجربه نروژ نشان داده است که اگر سیاست گذاری و حمایت های دولتی پشت اتومبیل های برقی باشد، می توان حتی در یک سرزمین سردسیر نیز اتومبیل های برقی را جایگزین اتومبیل های بنزین سوز کرد.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید