مقالاتمقالات اجتماعی

دردسر شدن چاقی یک زن در هواپیما!

یک خانم 34 ساله که خود را فقط چاق معرفی کرده است، در ردیت داستان جالبی را تعریف کرد که بازگویی آن خالی از لطف نیست. 

او می گوید در هنگام رزرو صندلی هواپیما، یک صندلی اضافی هم رزرو کرده است تا کنار دستی هایش راحت باشند. اما گویا مادری از او خواسته که این صندلی اضافی را به کودک نوپای او بدهد و وقتی او از این کار امتناع کرده، با واکنش منفی این خانم مواجه شده است. 

حال این خانم در شبکه اجتماعی ردیت از کاربران پرسیده که آیا اشتباه کرده صندلی خود را به این کودک نداده است یا خیر. 

این خانم توضیح داد که تعطیلات کریسمس برای دیدن برادرش تصمیم به سفر گرفته و چون فاصله محل زندگی برادرش از او بسیار زیاد بوده است، تصمیم گرفته یک صندلی اضافی رزرو کند تا هم خودش راحت باشد و هم دیگران.

او نوشت: «من مدت هاست سعی دارم وزنم را کاهش دهم. در این زمینه هم پیشرفت خوبی داشته ام، اما هنوز هم چاق هستم. 

در آن روز کذایی سوار هواپیما شدم و همه چیز به خوبی پیش می رفت. تا اینکه خانمی که در همان ردیف صندلی های من نشسته بود، به من نزدیک شد و از من خواست صندلی اضافه ام را به او بدهم تا بتواند پسر 18 ماهه اش را روی آن بگذارد و حتی کودکش را روی صندلی گذاشت.

من به او گفتم نه، چون من برای این صندلی اضافی هزینه کرده ام و حتما به آن نیاز داشته ام که آن را رزرو کرده ام.

او بلافاصله با شنیدن حرف های من سرو صدای زیادی به پا کرد و توجه مهماندار را به خود جلب کرد. او به مهماندار گفت که من صندلی پسرش را دزدیده ام، من هم بلافاصله کارت پروازم را نشان دادم و ثابت کردم که هزینه این صندلی اضافی را پرداخت کرده ام.

مهماندار هواپیما از من پرسید که آیا می توانم کمی خودم را جمع و جور کنم تا این کودک نیز روی این صندلی بماند، اما من گفتم نه، من این صندلی اضافی را می ‌خواهم و پول آن را نیز پرداخت کرده ام».

این کاربر توضیح داد که پسر این زن قرار بود در طول پرواز در بغل او باشد، اما وقتی متوجه شده که یک صندلی اضافی خالی در این ردیف وجود دارد، خواسته از آن استفاده کند.

این خانم در پایان گفت که در تمام طول پرواز، غرولند و چشم غره های این خانم، او را اذیت کرده است.

او در پایان نوشت: «حالا که به آن ماجرا فکر می کنم، احساس بدی پیدا می کنم، چون کنترل آن بچه واقعا سخت به نظر می رسید؛ به نظر شما آیا من اشتباه کرده ام؟».

پست این خانم با استقبال زیاد کاربران مواجه شد. بیشتر کاربران با او همذات پنداری کردند و حق را به او دادند.

کاربری در واکنش گفت: «به نظر من، شما کار اشتباهی انجام نداده اید. شما هزینه این صندلی اضافی را پرداخت کرده اید. به نظر من، آن خانم سعی داشت یک صندلی رایگان را برای بچه اش بدزدد.

اگر واقعا برایش سخت بود که کودک را در تمام طول پرواز بر روی پاهایش نگه دارد، می توانست برایش یک صندلی اضافی بخرد. نگران این نباش که چرا مهماندار از تو خواسته که صندلی خود را به این کودک بدهی.

او هیچ حقی نداشت و پرسنل پرواز نیز باید با او برخورد می کردند. من شما را درک می کنم، چون در طول پروازهای شلوغ خیلی ها به افراد چاق نگاه خوبی ندارند. به همین دلیل بهتر است چندان به این قضاوت ها فکر نکنی».

کاربر دیگری نیز حق را به او داد و گفت: «پای صدها دلار در میان است، این خانم خواسته زرنگی کند و بدون پرداخت هزینه اضافی، یک صندلی را از آن خود کند. من واقعا از دست او عصبانی هستم و اصلا فکر نمی کنم که تو کار اشتباهی انجام داده باشی». 

کاربر دیگری نیز همین حرف ها را تکرار کرد و گفت: «به نظر من مقصر اوست که حاضر نبوده برای فرزندش یک صندلی اضافی بخرد و درعوض توقع داشته، شخص دیگری که برای یک صندلی پول پرداخت کرده، صندلی اش را به او بدهد.

احتمالا او امیدوار بوده که صندلی ‌های اضافی در پرواز وجود داشته باشد و به همین دلیل حاضر نشده پول اضافی پرداخت کند».

کاربر دیگری هم گفت: «نگران نباش! حق با تو بوده است. این حق تو بوده که از این صندلی که پول آن را پرداخت کرده ای استفاده کنی و این به کسی ربطی ندارد که تو چگونه از آن استفاده می کنی.

وقتی مهمانداران متوجه شدند که شما دو صندلی رزرو کرده اید باید قبل از اینکه از شما می خواستند که این صندلی را به شخص دیگری بدهید، ابتدا از خود می پرسیدند که چرا دو صندلی را رزرو کرده، حتما دلیلی داشته که این کار را انجام داده است».

در پایان نیز کاربر دیگری نوشت: «به هیچ وجه خودت را ناراحت نکن، چون آن خانم هم بی ادب بوده و هم اشتباه کرده است. تو دقیقا همان کاری را انجام دادی که باید انجام می دادی. 

در ضمن لازم نیست زیاد به خاطر چاقی به خودت سخت بگیری. تو کار درستی انجام داده ای و رفتار آنها اشتباه بوده است. اجازه نده رفتار این افراد بر روحیه ات تاثیر بگذارد!».

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید