اخباراخبار جهان

درخواست یک سناتور از دولت استرالیا برای کمک به ارشیا محکوم به اعدام

به نقل از sbs•com•au :

باربارا پوکاک سناتور سبزها از دولت استرالیا خواسته است که کاری انجام دهد و تحریم ها را برعلیه دولت ایران که معترضان را سرکوب می کند، افزایش دهد.

درضمن سناتور باربارا پوکاک خواسته که دولت استرالیا، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را یک گروه تروریستی اعلام کند.

استرالیایی‌ های ایرانی تبار از باربارا پوکاک سناتور سبزها به دلیل درخواست او از دولت فدرال برای به رسمیت شناختن سپاه پاسداران ایران به عنوان یک گروه تروریستی، تشکر کرده‌اند.

درضمن خانم پوکاک خواستار آزادی دو زندانی محکوم به اعدام اعتراضات اخیر در ایران شده است. 

هر چند اکثریت جامعه بین المللی معتقدند که بعید است دولت ایران این درخواست را بپذیرد، با این وجود فعالان ایرانی معتقدند فشارهای بین المللی تا حدی می توانند بازی را به نفع مردم ایران تغییر دهند.

رعنا دادپور که یک شهروند ایرانی استرالیایی است، اعتقاد دارد که فشارهای بین المللی باعث می شود دولت ایران قبل از اعدام مخالفان فکر کند و به تبعات منفی چنین اقداماتی بیندیشد.

او در ادامه گفت: «من خودم چندین بار شاهد عقب ‌نشینی رژیم ایران بوده ام، در این موارد رژیم به خاطر پوشش بین المللی وضعیت یک فرد و اعتراض جهانیان، از اعدام او صرفنظر کرده است».

خانم پوکاک خواهان آزادی عرشیا تکدستان 18 ساله و جواد روحی 35 ساله شده است که هر دو در 3 ژانویه به دلیل شرکت در اعتراضات اخیر ایران، به اعدام محکوم شده اند.

خانم پوکاک در این باره گفت: «آنها هیچ مدرک مناسب و محکمه پسندی از این افراد ندارند و فقط با توسل به اعتراف اجباری، آنها را به مرگ محکوم می کنند. گناه این افراد تنها شرکت در اعتراض مدنی است.

من از دولت استرالیا می خواهم کاری انجام دهد و با تحریم، فشار خود را بر علیه رژیم ایران افزایش دهد؛ ما باید سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را یک سازمان تروریستی اعلام کنیم، اعضای این گروه با خشونت بارترین شیوه ممکن معترضانی را که مرتکب هیچ اشتباهی نشده اند، سرکوب می کنند».

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاکنون از سوی دولت های بحرین، عربستان سعودی و ایالات متحده به عنوان یک سازمان تروریستی معرفی شده است.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید