اخباراخبار کانادا

درخواست کانادایی های بازداشت شده پرواز Pivot در دومینیکن از ترودو جهت مذاکره…

کارمندان Pivot گزارش دادند که در ماه اپریل 210 کیلوگرم کوکائین در محفظه اویونیک هواپیمای آنها پنهان شده، مقامات دومینیکن خدمه و هفت مسافر آن را مظنون شناخته و آنها را پشت میله های زندان انداختند.

حدود 20 زندانی محلی که به همراه خدمه کانادایی در یک سلول کوچک زندان بودند، فقط اسپانیایی صحبت می کردند اما این مانع از تلاش برای اخاذی از فرد خارجی نشد. کاپیتان راب دیونانزو، سرپرست خدمه خطوط هوایی Pivot می‌ گوید: زندانیان دومینیکن به آسانی از برنامه ترجمه در تلفن‌ های همراه خود برای تهدید ما به خشونت‌ و مرگ استفاده می کردند. یکی دیگر از افراد می گوید: این کار وحشیانه بود. هر روز صبح بیدار می ‌شدی و تهدیدها شروع می شد: یا پول می دهی یا امشب نمی خوابی.

نهایتا یک قاضی در اواخر ماه اپریل کانادایی ها را به قید وثیقه آزاد کرد، به شرطی که هر کدام 23000 دلار بپردازند و  از کشور خارج نشوند، زیرا شواهدی که آن ها را متهم کند وجود نداشت. اما دادستان ها به این تصمیم اعتراض کرده اند، دیونانزو در این مورد می گوید که اگر درخواست دادستان ها به نتیجه برسد، خدمه هواپیما از سلول کوچک جان سالم به در نخواهند برد. آنها با وجود وثیقه با تهدید به مرگ و زیر نظر گاردی مسلح زندگی می کنند.

دیونانزو گفت: ما از نخست ‌وزیر می‌ خواهیم تا در اسرع وقت به آزادی ما کمک کند. ما پنج خدمه پروازی خطوط هوایی هستیم که در جهنم زندگی می‌ کنیم، آن هم به دلیل انجام کار درست، به جای یک قهرمان با ما شبیه اشرار رفتار می کنند.

کاپیتان راب دیونانزو، از جاستین ترودو خواست تا برای آزادی آنها با همتای خود در جمهوری دومینیکن لابی کند.

این مورد خارق‌ العاده انجمن خلبانان، خطوط هوایی، اتحادیه هوانوردان تجاری آمریکای شمالی و pivot را وادار کرده است تا به سایر خدمه پرواز در مورد خطرات پرواز به جمهوری دومینیکن هشدار دهند. اریک ادمونسون، مدیرعامل Pivot، به همه کانادایی ها پیشنهاد کرده است که در مورد سفر به این کشور بیشتر فکر کنند. پیش از این کانادا سالانه نزدیک به یک میلیون مسافر را قبل از پاندمی کرونا به دومینیکن می‌ فرستاد.

Pivot گروهی از سرمایه گذاران شرکت آلبرتا و مهمانانشان را در اواخر ماه مارچ برای تعطیلات به شهر تفریحی پونتا کانا فرستاده بود. هنگامی که خدمه، جت منطقه‌ای CRJ-100 را در 5 اپریل آماده می کردند، مکانیک BK Dubey یک جعبه را در داخل محفظه اویونیک کشف کرد. شرکت هواپیمایی این کشف را به مقامات کانادا و جمهوری دومینیکن گزارش داد و سبب شد که پلیس هفت کیسه کوکائین دیگر را در همان جا کشف کند. اما افسران، خدمه و مسافران را دستگیر کردند و مردان و زنان را در زندان های جداگانه ای قرار دادند. 26 نفر از مردان در یک واحد که توالتش تنها یک سوراخ روی زمین بود نگه داشته می شدند و گاهی مجبور بودند ایستاده بخوابند و همواره مورد تهدید و خواسته های گوناگون قرار بگیرند، انگار که آنها کار بدی انجام داده اند.

سایر زندانیان که اغلب تلفن همراه داشتند از کانادایی ها می خواستند که با خانواده هایشان تماس بگیرند تا برای مجرمان دومینیکن پول بفرستند. آنها تصمیم گرفتند که با تسلیم نشدن در مقابل درخواست های آنها مانع از اخاذی بیشتر شوند، و از ترس جان خود نگهبانان را نیز خبر نکردند. اما این سبب شد زندانیان آنها را در توالت زندانی کرده و از آب و غذا محروم کنند. در روز نهم که ناامید بودند و تهدید به خشونت می شدند، بالاخره با قرار وثیقه آزاد شدند. پس از آن در محیطی با محافظان مسلح قرار گرفتند اما تهدیدات جدی به مرگ ادامه داشت; دیونانزو می‌گوید اگر اجازه خروج از کشور را داشته باشند بسیار مایل به همکاری در فرایند قضایی پرونده هستند، اما اگر آن‌ طور که دادستان‌ های محلی می‌ خواهند آنها به زندان بازگردانده شوند، بنا به گفته های کاپیتان همگی مطمئن هستند شاید زنده بیرون نیایند.

جهت مشاهده منبع این خبر اینجا کلیک کنید

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید