اخباراخبار کانادا

درخواست پیر پالیو برای بستن جاده مرزی روکسام جهت جلوگیری از ورود غیرقانونی پناهندگان به کانادا

به نقل ازtorontosun : پیر پالیو رهبر حزب محافظه کار از دولت ترودو خواسته است گذرگاه مرزی غیرقانونی در جاده روکسام را ظرف 30 روز آینده ببندد. بر این اساس پلیس سواره نظام سلطنتی کانادا RCMP اذعان کرد که در ژانویه 2023 حدود 4875 نفر از این گذرگاه به صورت غیرقانونی عبور کرده اند.

او گفت: «نخست وزیر شش سال برای یافتن راه حلی برای بستن جاده روکسام فرصت داشته است. او آژانس خدمات مرزی کانادا را در اختیار دارد، او کل وزارت دادگستری را در اختیار دارد، تمام مسائل مهاجران و پناهندگان زیر نظر او قرار دارند. در نتیجه کاملا مشخص است که ترودو وظیفه دارد از مرزهای ما محافظت کند.

قبل از اینکه ترودو به این مقام برسد این مشکل وجود نداشت. بین سال های 2011 تا 2016 میانگین سالانه افرادی که از مرز به طور غیرقانونی عبور می کردند، پایین تر از تعداد افرادی بود که در یک سال گذشته به طور غیرقانونی از جاده روکسام عبور کرده اند. این مشکلی است که جاستین ترودو به وجود آورده است. به نظر من افرادی که از این جاده عبور می کنند مقصر نیستند، جاستین ترودو مقصر واقعی است».

پالیو در ادامه با سرزنش ترودو گفت: «ما تا هشت سال پیش یک سیستم مهاجرتی فوق العاده و موفق داشتیم. هر چند ما به مهاجران بیشتری احتیاج داریم، اما باید این کار را به صورت منظم و قانونی انجام دهیم. بنابراین پناهندگان مقصر نیستند، آنها فقط کاری را انجام می دهند که نخست وزیر به آنها گفته است».

در واقع پالیو به صورت تلویحی به توییت ترودو در 28 ژانویه 2017 اشاره کرد، او در آن زمان نوشت: «کانادایی ها از کسانی که از آزار و اذیت، ترور و جنگ فرار می کنند استقبال می کنند. تنوع قدرت ما است».

اما به نظر می رسد تا زمانی که واشنگتن از اتاوا نخواهد، ترودو هیچ اقدامی در این زمینه انجام نمی دهد.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید