اخباراخبار کانادا

درخواست وزیر کابینه ترودو از سناتورها برای تصویب سریع قانون سانسور اینترنت

کانادا- پابلو رودریگز، وزیر میراث کانادا ماه هاست که می گوید کمیسیون ارتباطات رادیو تلویزیونی کانادا (CRTC) نمی تواند تاثیر مستقیمی بر الگوریتم های جستجوی اینترنتی برای تغییر محتوا در فیسبوک و توییتر داشته باشد. اما در واقع معتقد است لایحه C-11 یا سانسور اینترنت – که به شدت مورد انتقاد قرار گرفته –  در واقع به دولت ترودو امکان تغییر الگوریتم های رسانه های اجتماعی را می دهد.

در بخشی از لایحه آمده است که CRTC نباید دستوری صادر کند که مستلزم استفاده از یک الگوریتم کامپیوتری خاص یا یک کد منبع باشد. اما سناتور محافظه کار، مک دونالد خطاب به رودریگزگفت: CRTC بطور واضح به کمیته سنا گفته که این امر بطور غیرمستقیم در حال انجام است. شاهدان زیادی می گویند انجام آن، حتی بصورت غیرمستقیم، تاثیر منفی بر ارائه کنندگان رسانه های اجتماعی خواهد گذاشت. با این وجود چرا از اصلاحیه لایحه در این مورد حمایت نمی کنید؟

جان کارپی از موسسه عدالت برای آزادی های قانون اساسی می گوید هدف دولت این است که سرویس های پخش تاثیرگذاری مانند نتفلیکس، دیزنی و اسپاتیفای را تحت اختیار دولت و کمیسیون ارتباطات رادیو تلویزیونی کانادا قرار بدهد. او می افزاید: اختیارات جدید CRTC محدود به این غول های سرگرمی سازی نخواهد بود. بلکه به آن  اجازه می دهد بر هر گونه محتوای آنلاین صوتی یا تصویری که قابلیت درآمدزایی دارد، کنترل داشته باشد.

به طور خلاصه، لایحه جدید ترودو به CRTC اختیارات گسترده و جدیدی می دهد که آنها را قادر می سازد بر هر ارائه کننده سرویس پخش آنلاین، از جمله شهروندان خصوصی، نظارت کند؛ این لایحه یکی از بحث برانگیزترین لایحه هایی است که دولت ترودو ارائه کرده و از سوی سازندگان محتوا، دانشگاهیان و سیاستمداران مورد انتقاد قرار گرفته است.

 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید