اخباراخبار کانادا

درخواست نخست وزیران دولت های استانی از ترودو برای سخت گیری در مورد جرایم مسلحانه

نخست وزیران استانی در نامه ای که به امضای تمام آنها رسیده است از نخست وزیر جاستین ترودو می خواهند قوانین مربوط به وثیقه جرایم مسلحانه را اصلاح کند.

این نامه پس از جنایت هایی منتشر شد که توجهات جامعه را به خود جلب کردند، این جنایت ها توسط افرادی رخ دادند که به دلیل ارتکاب جنایان سنگین به قید وثیقه آزاد شده بودند. درواقع آنها زمانی مرتکب جرم شده اند که می بایستی به دلیل ارتکاب جنایت در زندان می بودند.

گرگ پیرزچالا یکی از دو نفری است که متهم به قتل یکی از پلیس های تازه کار استان انتاریو شده است. او در حالی که با قید وثیقه آزاد بود، این پلیس تازه کار را با شلیک گلوله به قتل رساند.

در پرونده ای دیگر در هفته گذشته، پلیس منطقه ای پیل اعلام کرد که الیجا سیمپسون-سوئینی را پس از تیراندازی در میسیساگا به جرم تلاش برای قتل دستگیر کرده است، این در حالی است که او به قید وثیقه آزاد شده بود.

نخست وزیران در نامه خود گفتند: «سیستم قضایی اساسا باید هر کسی را که امنیت عمومی را تهدید می‌ کند از جامعه جدا کند. این اتفاق تنها با تغییرات معنادار در قانون جنایی آغاز می شود و این حوزه ای است که صرفا در صلاحیت دولت فدرال می باشد».

در این نامه اشاره شده که این موضوع توسط وزرای دادگستری استان ها در جلسه ای در ماه اکتبر مطرح شده است، اکنون نخست وزیران استانی معتقدند که زمان اقدام فرا رسیده است و از دولت فدرال می خواهند در این زمینه پا پیش بگذارد.

در این نامه آمده است: «قانون اخذ وثیقه در مورد جرم حمل سلاح گرم و سلاح های ممنوعه تحت عنوان s• 95 باید مورد بازنگری قرار بگیرد».

در حال حاضر وقتی کسی به اتهام چنین جرایمی دستگیر می شود، دادستان ها مجبور می شوند دلایلی ارائه دهند که آزادی آنها با وثیقه را توجیه کند، در این نامه استدلال شده که باید این رویه معکوس شود و این بار متهم مجبور باشد دادستان را راضی کند که او را به قید وثیقه آزاد کند.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید