اخباراخبار کانادا

درخواست جردن پترسون از دادگاه انتاریو برای بررسی رویه های انضباطی که آزادی بیان را نقض می‌ کنند

این روانشناس در درخواستی برای بررسی قضایی که در انتاریو ارائه شده است، استدلال می کند که اقدامات انضباطی علیه رفتار او منشور آزادی بیان را نقض می کند.

طبق درخواست دادگاهی که در دادگاه بخش انتاریو ثبت شده است، کالج روانشناسان انتاریو به دلیل تلاش برای تنبیه جردن پترسون، مفاد منشور آزادی بیان در حق او را نقض کرده است

وکلای این روانشناس جنجالی کانادایی که نویسنده دو کتاب خودیاری است، در این درخواست قضایی استدلال کرده اند که تصمیم کالج روانشناسان انتاریو مبنی بر مجبور کردن پترسون برای طی آموزش های اصلاحی درباره رفتار در رسانه های اجتماعی، برخلاف منشور آزادی بیان است.

آنها از دادگاه خواسته اند که این تصمیم انضباطی را لغو کند.

پترسون در این باره گفت: «ما به این نتیجه رسیده ایم که بهترین راه برای به چالش کشیدن این موضوع، طرح آن در دادگاه براساس قانون اساسی است. من به رویه کالج اعتماد ندارم و آن را نفی می کنم».

پترسون می گوید کالج ادعا می کند از زمانی که او در سال 2016 به دلیل مخالفت هایش با بخش هایی از قانونی که حمایت از تراجنسیتی های کانادایی را به قوانین حقوق بشر اضافه می کند، به شهرت رسیده است، شکایت های متعددی را در مورد رفتارهای او دریافت کرده است.

کالج در واکنش به شکایات مطرح شده علیه پترسون، دستور داده که او آموزش رسانه ای را با هزینه شخصی خود بگذراند، در غیر این صورت مجوز فعالیت او در انتاریو تعلیق می شود. خود پترسون از سال 2017 فعالیت های خود را تعطیل کرده است، اما همچنان به عنوان روانشناس بالینی دارای مجوز است. درضمن او استاد بازنشسته روانشناسی دانشگاه تورنتو است.

کالج روانشناسان انتاریو هنوز اعلام نکرده که آیا در پاسخ به درخواست قضایی پترسون، اسنادی را ارائه کرده است یا خیر!

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید