اخباراخبار کانادا

درخواست انتاریو از مطب ها: برای کاهش فشار اورژانس، ساعت بیشتری باز بمانید

تورنتو- وزارت بهداشت استان از پزشکان خانواده و درمانگاه ها خواست برای دور نگه داشتن بیماران از اورژانس بیمارستان ها با ظرفیت کامل- از جمله شب ها و آخر هفته ها – کار کنند. 

کاویتا مهتا، مدیر اجرایی انجمن پزشکان خانواده می گوید بسیاری از کلینیک ‌ها در حال حاضر نیز این کار را انجام می ‌دهند تا به تقاضای روزافزون برای خدمات درمانی در طول موج آنفلوانزا، ویروس RSV و کووید را پاسخ بدهند. به گفته او، بسیاری از پزشکان دوشنبه تا پنجشنبه در ساعات عصر کلینیک را باز کرده و حداقل یک روز آخر هفته کار می کنند. 

این درخواست دوشنبه هفته جاری صادر شد. دولت ضمن تاکید بر تلاش خستگی ناپذیر تیم های بهداشت خانواده و کلینیک ها، از پزشکان خواست بیماران خود را از در دسترس بودن کلینیک ها در هفت روز هفته – از جمله عصرها – تا اطلاع ثانوی، آگاه کنند. 

لازم به یادآوریست که طی هفته های گذشته، گزارشات نگران کننده ای از تکمیل شدن ظرفیت بیمارستان های کودکان انتاریو با مبتلایان به عفونت های تنفسی و در نتیجه  به تعویق افتادن عمل های جراحی کودکان، منتشر شده است. 

جان فریزر، رهبر موقت حزب لیبرال انتاریو گفت به نظر می رسد این درخواست نشاندهنده عدم درک حجم بیمارانی است که پزشکان خانواده در حال رسیدگی به آنها هستند. گویا رئیس دولت استان از آنچه واقعا در حال رخ دادن است آگاه نیست. 

مایک مایک شراینر، رهبر حزب سبز نیز افزود: مراقبت‌ های بهداشتی اولیه نیز همانند بیمارستان ها و مراکز مراقبت طولانی مدت با چالش‌ کمبود منابع انسانی مواجه است… پزشک خانواده کافی برای دسترسی همگان وجود ندارد. 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید