اخباراخبار کانادا

درخواست از دادگاه برای حذف  ArriveCAN به دلیل نقض قانون اساسی کانادا 

کانادا- مرکز حمایت از منشور حقوق و آزادی های کانادایی، دادخواستی را از سوی 11 شهروند کانادایی که به دلیل عدم استفاده از اپلیکیشن جریمه شده اند، ارائه کرده و با این استدلال که الزام وارد کردن اطلاعات شخصی در این برنامه حقوق و آزادی های تضمین شده در قانون اساسی را نقض می کند، خواستار حذف کامل آن شده است. 

در بیانیه این مرکز آمده است: شاکیان این چالش قانونی هر کدام تا 8500 دلار جریمه شده و مجبور به افشای اطلاعات پزشکی خصوصی از طریق ArriveCAN شده اند. دادخواست ما با هدف حذف این اپلیکیشن و غیرقانونی اعلام شدن قرنطینه 14 روزه برای کانادایی هایی است که هنگام بازگشت به کشور از ثبت اطلاعات خود در اپلیکیشن خودداری کرده اند.

در ادامه بیانیه آمده است: وزیر حمل ‌و نقل از ArriveCAN به عنوان ابزاری برای جلوگیری از گسترش کووید دفاع کرده، در حالی که شواهد نشان می‌ دهند واکسن ‌ها نمی ‌توانند انتقال یا عفونت را متوقف کنند. 

همانطور که اطلاع دارید، اپلیکیشن غربالگری در اپریل 2020 راه اندازی شده و حداقل تا 30 سپتامبر به قوت خود باقی خواهد بود. 

در پی طرح شکایت، وزارت بهداشت و درمان کانادا از اظهارنظر مستقیم درباره آن خودداری کرد و به انتشار بیانیه اکتفا نمود: دولت فدرال برای سلامت و ایمنی کانادایی ها، اقدامات مرزی را به منظور کاهش ورود و انتقال انواع جدید کووید-19 از طریق سفرهای بین المللی به اجرا گذاشته است. 

 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید